Čínským výzkumníkům se podařilo dosáhnout, že na odvrácené straně Měsíce vyklíčila rostlinka. Vědci plánovali pěstovat zelí, brambory či bavlnu. Bohužel rostlinka nakonec nepřežila. Vědci to však nevzdávají a tentokrát se rozhodli, že to vyzkouší s masem. (Foto: Youtube)

Jak uvádí portál The Guardian, izraelská společnost slaví nemalý úspěch. Na mezinárodní vesmírné stanici se jim totiž poprvé v dějinách lidstva podařilo vyrobit hovězí maso. Vypěstované bylo synteticky, v laboratorních podmínkách na Zemi a následně kultivovány ve vesmíru.

Za projekt je zodpovědná startup společnost Aleph Farms, která se zaměřuje na technologii výroby jídel. Nápad vypěstovat maso na 400 kilometrů vzdálené vesmírné stanici, daleko od jakýchkoli přírodních zdrojů, byl sice mimořádně odvážný, ale zdá se, že se vyplatil.

Produkce masa ve vesmíru je však důkazem, že maso je možné kultivovat kdykoliv, kdekoliv a za jakýchkoliv podmínek. Pokud se projekt podaří posunout dále, bude možné vyrábět maso na míru, tam, kde ho budou lidé nejvíce potřebovat a když bude žádané.