Bývalý záložník Blues a Aucklandu, Tongy Taniela Moa náhle zemřel ve věku 36 let. (Foto: Wikimedia)

Moa, který se narodil na Tongu, odehrál od roku 2005 za provincii 58 zápasů a pomohl týmu ke dvěma titulům NPC. V letech 2007-2010 nastoupil za Blues v 27 zápasech. Ve čtvrtek ráno údajně náhle zemřel po zdravotní příhodě.

Auckland Rugby ve čtvrtek vzdal Moovi hold na sociálních sítích: „Naše myšlenky a soustrast jsou v tuto chvíli s rodinou Moa.“

Moa odehrál za Tongu 21 zápasů a nastoupil za tým na mistrovství světa 2011 na Novém Zélandu. V prvním zápase turnaje v Eden Parku v Aucklandu nastoupil proti All Blacks. Jednu sezónu také reprezentoval tým Chiefs a hrál za Bay of Plenty.

Bývalý kapitán Tongy Nili Latu uvedl, že ho zpráva o smrti jeho přítele šokovala.

„Viděla jsem ho minulý týden, když jsme natáčeli video Moana Pasifika a hodně jsme se nasmáli,“ řekla Latu při nahrávání.

Moa, ženatý a s dětmi, byl známý jako oblíbený člen týmu mimo hřiště, ale také jako tvrdý soupeř. Latu řekl, že Moa vždy odevzdával pro tonganskou reprezentaci to nejlepší.

„Tonga dnes přišla o legendu této hry. Byl to výjimečný hráč. Byli jsme požehnáni, že jsme ho měli. Snažím se to vstřebat. Je to prostě neskutečné.“

„Jsme šokováni náhlou smrtí našeho Uso Taniely Moa. Taková velká ztráta a odešel příliš brzy.“

Zdroj: nach-welt.com