Thomas Voshaar, hlavní lékař plicní kliniky v nemocnici Bethanien v Moer řekl, že předčasná intubace vedla k vysoké úmrtnosti v Itálii, Francii a Španělsku. A stále se to prý děje na některých klinikách v Německu. (Foto: Pixy)

„Intubace extrémně zvyšuje úmrtnost postižených. 50 % invazivně ventilovaných pacientů s Covid-19 umírá. Je to jasné znamení, že v medicíně musíme jít jinou cestou“.

„Skutečnost, že invazivní ventilace s sebou nese rizika, není v medicíně nic nového. Víme to už deset let. Během intubace pumpuje zařízení pod tlakem vzduch do plic hadicí, která je umístěna v průdušnici – obvykle se zvýšenou koncentrací kyslíku. Plicní tkáň, která je již samotnou chorobou zanícena, může být rychle dodatečně poškozena tlakovými a smykovými silami i vysokými koncentracemi kyslíku. Plíce nemají rády tlak nebo příliš mnoho kyslíku.“

„Na začátku pandemie jsme vycházeli z pozorování čínských praktik, které varovaly, že mnozí zemřou, pokud se nasadí ventilace příliš pozdě, byla prosazována strategie předčasné intubace. Toto je jedna z největších chyb, které jsme v boji proti pandemii udělali, protože o tom neexistují žádné vědecké důkazy. Právě toto vedlo k vysoké úmrtnosti v Itálii, Francii a Španělsku“.

„Pokyny doporučují intubaci s hladinou kyslíku pod 90%. V medicíně jsme to nikdy nedělali a neexistují pro to žádné vědecké nebo zkušenosti založené důkazy. Hladiny kyslíku pod 90% jsou běžné také u jiných typů zápalu plic. Pro lidskou tkáň je nízká saturace kyslíkem stejná jako anémie, tj. nedostatek krve.“

Zdroj: focus.de