Rusko a Čína už dosáhly „čtvrté dimenze“ v obranné sféře – poukazují na to nadzvukové zbraně, píše bývalý velitel Severního velení USA, generálmajor ve výslužbě Howard Thompson ve svém článku pro The Hill. (Foto: TheHill)

Zdůrazňuje, že američtí politici si snad neuvědomují, že pomocí nadzvukových zbraní Rusko a Čína už značně rozšířily své bojové možnosti, USA by také měly podle názoru generála aktivně vyvíjet tyto zbraně.

Podotýká se, že podle zprávy Mitchellova ústavu aerokosmických výzkumů by hypersonické zbraně Spojeným státům umožnily zasahovat v celém světě cíle obrovskou rychlostí, přitom se existující prostředky protivzdušné obrany stanou automaticky zastaralými. Kromě toho nadzvukové prostředky poskytují jejich majitelům takzvaný efekt čtvrté dimenze, který značně omezuje nepříteli čas na přijetí rozhodnutí.

Thompson připomenul, že úspěšné zkoušky ruského Avangardu v prosinci názorně ukázaly, že USA nemají analogické možnosti a že protivzdušná obrana země není schopna čelit podobným hrozbám.

Zdroj:  thehill.com