Rovnou dvě ruské radioelektrické špionážní družice„Celina“, které si vyrobily vlastní zdroj, jak se očekává, sestoupí z oběžné dráhy a shoří v hustých vrstvách atmosféry ve dnech 11. až 12. května 2018. Vyplývá to z údajů, zveřejněných na specializovaných stránkách Severoamerického velitelství protivzdušné obrany (NORAD).

První bude družicový systém „Celina" („Kosmos-1378" nebo také 13271 podle klasifikace NORADu), který se rozpadne v pátek 11. května. Druhý den sestoupí z oběžné dráhy „Celina-D" (také „Kosmos-1825", nebo 17566 podle klasifikace NORADu).

Kosmická loď „Celina" byla vyvedena na oběžnou dráhu v červnu roku 1982 z kosmodromu Plesetsk na raketě „Cyklon-3" stejně jako „Celina-D" na raketě „Kosmos-11K65M" v listopadu 1981.

„Celina" je sovětský a později ruský vesmírný systém radiotechnické rozvědky a také stejnojmenná série vesmírných přístrojů. Je určena na registraci kosmického záření nadzemních radiotechnických zdrojů v širokém rozsahu frekvencí elektromagnetického spektra, umožňující tak určení souřadnic rádiových objektů vyzařující rádiové vlny. Slouží také ke zjištění jejich poslání, typu, vlastností a provozních režimů.