Očkovací středisko proti koronaviru bylo podpáleno v Zamośćie v polském Lublinského vojvodství, o situaci informuje policie. (Foto: ilustrační/Flickr)

„V Zamośćie byla podpálena hygienická a epidemiologická stanice a mobilní očkovací středisko. Za účelem vyšetřování bude sestavena speciální vyšetřovací skupina,“ uvádí se ve zprávě.

K podpálení došlo v noci na pondělí, proto nikdo nebyl zraněn. Polský premiér Mateusz Morawiecki slíbil tvrdý trest za podobné činy.

„Očkování je přehrada proti covidu-19, před čtvrtou vlnou. Očkování dnes probíhá pomaleji, infrastruktura je potřebná, aby lidé měli zájem o program vakcinace. Má to velký význam, abychom zastavili čtvrtou vlnu pandemie. Budeme nanejvýš tvrdě trestat takové činy,“ prohlásil Morawiecki ve vysílání polské televize.

Hlavní velitel polské policie Jaroslaw Szymczak informoval o sestavení speciální skupiny policistů na vyšetření daného incidentu.

„Rozkázal jsem veliteli lublinské policie, aby vytvořil speciální pohotovostní vyšetřovací tým, který se již tomuto případu věnuje. Máme záznamy z videokamer. Podnikáme velmi intenzivní akce s cílem odhalení, identifikace a zadržení osob, jež spáchaly tento nanejvýš hanebný zločinný útok,“ řekl.

Zdroj: alarabiya.net