Ústřední státní archiv historických a politických dokumentů v Petrohradě zveřejnil popis KGB na mladého Vladimira Putina. Oznámil to regionální portál 78.ru. (Foto: PoR)

Dokument byl zveřejněn na výstavě odtajněných dokumentů a materiálů o prvních osobách země a města, která byla uspořádána na počest 90. výročí Ústředního státního archivu historických a politických dokumentů v Petrohradě.

Ve zprávě se uvádí, že Putin byl registrován v komsomolské organizaci Správy KGB od roku 1975. Tehdy bylo budoucímu prezidentovi Ruska 23 let.

V posudku je uvedeno, že během práce ve státních bezpečnostních orgánech se etabloval jako výkonný, disciplinovaný a svědomitý zaměstnanec odpovědný za organizační a sportovní práci.

„Soudruh V. V. Putin neustále zvyšuje svou ideologickou a politickou úroveň. Aktivně se zapojuje do sítě stranických studií. Neustále zlepšuje své profesionální dovednosti,“ píše se v posudku.

Autor osvědčení také poukazuje na to, že Putin byl mistrem sportu SSSR v judu a sambu.

„Morálně stabilní. Mezi svými spolupracovníky má zaslouženou autoritu,“ píše se v dokumentu.

Vladimír Putin začal pracovat v KGB po ukončení právnické fakulty Leningradské státní univerzity v roce 1975. V letech 1985-1990 pracoval v Německé demokratické republice v zahraniční rozvědce. V roce 1991 Putin odešel z orgánů státní bezpečnosti.

Zdroj: snews.com78.ru