Vojenská rada syrského města Manbidž informovala den po teroristickém útoku v daném městě o dopadení skupiny teroristů. Ti podle informací plánovali ve městě další exploze a dostávali pokyny přímo od turecké rozvědky. Takové prohlášení zveřejnila tisková služba rady. (Foto: Wikimedia)

„Protiteroristické jednotky rady zadržely sedmičlennou skupinu teroristů, skládající se z příslušníků opozice, kteří se zúčastnili operace Hněv Eufratu. Podporovalo je Turecko a působili ve spolupráci s tureckou rozvědkou," uvádí se v prohlášení.

„Plánovali několik explozí a další podobné teroristické útoky, vykonávali přímé rozkazy Hněvu Eufratu a turecké rozvědky," sdělila tisková služba.

Při prohlídce bylo teroristům zabaveno velké množství zbraní a munice, včetně granátů, automatů Kalašnikov a pušek M6.

Ve středu došlo v syrském městě Manbidž v jedné z restaurací k výbuchu. Pumu zřejmě odpálil sebevražedný útočník. Koalice v čele s USA potvrdila smrt amerických vojáků, kteří zahynuli v důsledku tohoto útoku. Podle tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana při tomto neštěstí přišlo o život celkem 20 lidí. K výbuchu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (zakázaná v RF).

V důsledku exploze zahynuli čtyři američtí občané: dva vojáci, civilní zaměstnanec Pentagonu a také jeden dodavatel, který zde pracoval na smlouvu. Ve středu to oznámilo Centrální velitelství USA.