Čínský list IFENG.com informoval o tom, že Rusko nedávno vyzkoušelo smrtící zbraň, která prý bude děsit USA.

Podle informací deníku ruské ponorky projektu 955 Borej provedly salvu vypuštění čtyř balistických raket Bulava. Celkový výkon této salvy je ekvivalentní síle 160 jaderných bomb.

Tato zkouška proběhla v reakci Ruska na nárůst počtu amerických vojsk ve východní Evropě. Poté, co Rusko ukázalo svou novou zbraň, nemohli Američané celou noc zavřít oči, píše se v článku.

Borej je nová ruská jaderná ponorka. Nová generace ponorek se liší od svých předchůdců svou bezhlučností a pokročilostí.

Borej je obří loď, její délka činí 170 metrů a výtlak je více než 20 tisíc tun. Vzhledem k tomu, že tato loď je nehlučná, její objevení je velice obtížné, což zvyšuje nezranitelnost. Borej překonává americké lodě typu Ohio.

Nová ruská ponorka má velkou palebnou sílu. Hlavními raketami je 16 mezikontinentálních balistických raket R-30 Bulava. Navíc je v přední části ponorky umístěno 12 torpédových trubic, které lze použít k odpálení torpéd a protiletadlových raket.

V důsledku toho má ponorka slušnou protilodní sílu. Ponorka má také šest trubic pro protiletadlové střely, aby zabránila pronásledování protiponorkových letadel. Velká palebná síla v kombinaci s obrovskou rychlostí 29 uzlů dělá ponorku nejnebezpečnější na celém světě.

Čínský list píše, že během zkušebních odpálení byly použity modernizované verze raket Bulava. Nový model střely Bulava byl navržen na základě raketového systému Topol-M. Může být dokonce nazýván mořskou verzí Topol-M. Kromě krátkého rozsahu palby nemají rakety Bulava žádné nedostatky.

Destruktivní síla a schopnost překonat obranu jsou na nejvyšší úrovni. Každá raketa je schopná nést mezi šesti až deseti hlavicemi. Navíc díky nepředvídatelné trajektorie letu je tato raketa nezastavitelná.

Podle deníku bylo odpálení reakcí Ruska na nárůst počtu amerických vojsk ve východní Evropě. V poslední době Spojené státy do východní Evropy přesunuly velké množství vojenského vybavení, včetně více než 80 tanků Abrams.