Předseda výboru pro rozvědku amerického senátu Richard Burr v interview pro agenturu Associated Press uznal, že neexistují žádné faktické důkazy o spiknutí prezidenta USA Donalda Trumpa s Ruskem.

Burr prováděl vyšetřování 19 měsíců, a tato práce byla podle jeho slov mnohem těžší, než si zpočátku myslel.

„Dnes nemáme žádné faktické důkazy toho, že mezi Ruskem a Donaldem Trumpem byla tajná dohoda nebo spiknutí," řekl senátor.

To nejhorší, co může výbor udělat, je pokusit se předčasně zastavit vyšetřování, podotkl zároveň Burr.

Dodal, že je ještě několik lidí, se kterými je otřeba si pohovořit osobně, a také několik svědků, se kterými bude nutné se znovu setkat. Neuvedl přitom datum ukončení vyšetřování.

Jak se očekává, v prvním týdnu v září se sejde výbor s hlavní operační ředitelkou Facebooku Sheryl Sandbergovou a šéfem Twitteru Jackem Dorseym.

Vyšetřování údajného zasahování Ruska do amerických voleb a také předpokládaných styků prezidenta Donalda Trumpa s Ruskem provádí nezávislý prokurátor Robert Mueller a také výbory pro rozvědku sněmovny reprezentantů a senátu USA.

Moskva nejednou odmítla obvinění z pokusů ovlivnit volby v různých zemích a mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov je označil za „ničím nepodložené".