Uniklé audio z roku 2016 ukazuje, jak tehdejší viceprezident Joe Biden vyhrožuje bývalému ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi atentátem, pokud bude spolupracovat s nastupující Trumpovou administrativou. (Foto: Flickr)

Ve středu začala po sociálních sítích kolovat zpráva zpravodajské sítě One America News Network (OAN) o telefonním hovoru nahraném 16. listopadu 2016 – dva týdny po šokujícím volebním vítězství Donalda Trumpa nad Hillary Clintonovou -, která odhaluje Bidenův hlas varující Porošenka před spoluprací s Trumpem.

„Dostává se to velmi, velmi blízko k tomu, co nechci, aby se stalo. Nechci, aby se Trump dostal do situace, kdy si bude myslet, že se chystá na politiku, kdy se zhroutí finanční systém, a bude se na něj dívat, aby nalil další peníze na Ukrajinu,“ řekl Biden bývalému ukrajinskému prezidentovi.

„Takto o tom bude přemýšlet dříve, než bude dostatečně sofistikovaný, aby znal detaily.“

„Takže cokoli, co můžete udělat, abyste dotlačil PrivatBank k uzavření, aby přišly na řadu půjčky od MMF, bych s úctou označil za kriticky důležité pro vaši ekonomickou i fyzickou bezpečnost,“ varoval Biden Porošenka.

Telefonát shrnula agentura OAN: „Jinými slovy, Biden nechce, aby Ukrajina žádala od Trumpa další peníze. Pokud by tak učinil, Trump by se musel zabývat podrobnostmi.“

Znepokojivý telefonát vyvolává otázku: Co přesně se Biden o Ukrajině tak obával, že se Trump dozví?

Zdroj: infowars.com