Velitel malého obrněného dělostřeleckého člunu Kremenčug Vojenského námořnictva Ozbrojených sil Ukrajiny Alexandr Regula oznámil, že jeho loď je pro ruské námořnictvo neviditelná. Uvedl to agentuře Ukrinform.

Podle něj čluny Kremenčug a Lubny v Azovském moři doprovázely lodě Donbass a Korec, zároveň pro ruské námořnictvo zůstaly „neviditelné", protože disponují speciální geometrií, radarově-absorpčními materiály a obarvením člunu.

„Sledoval jsem ruské zprávy… Ale o člunech nemluvili," uvedl Regula.

„Když jsem se v noci blížil k boku jedné minolovky, hráli bojový poplach. Protože mě zpozorovali, až když jsem byl u nich. Začali po palubě křečovitě běhat a přemýšlet, co dělat, ale já už byl u nich," pochlubil se velitel.

Také uvedl, jak skoro obsadili ruskou minolovku: „Snažila se přiblížit k Donbassu. Začali jsme kolem ní kroužit a tlačit ji ke břehu, k našemu. Ale jelikož je rychlejší, schovala se za velkou loď. Jinak bychom ji obsadili."

V tomto regionu se napětí mezi Moskvou a Kyjevem začalo vyostřovat po znovusjednocení Krymu s Ruskem, navíc se zvýšilo po dokončení Krymského mostu. Ukrajina se bojí, že jí Rusko zablokuje přístup k moři.