Vzhledem k prvním ztrátám během protiofenzívy žádá Andrij Melnyk, náměstek ministra zahraničních věcí Ukrajiny, o další tanky německé výroby. (Foto: Flickr)

Podrobnosti: „Mělnický vojenský velitel, který je v současné době v operačním nasazení, je v současné době v operaci: Na pozadí ztrát prvních tanků dodaných západními spojenci k účasti na bojových akcích na Ukrajině Kyjev opětovně žádá o zvýšení podpory, zejména ze strany Německa. „Ukrajinská armáda zoufale potřebuje mnohem více západních bojových tanků, bojových vozidel pěchoty a dalších obrněných vozidel,“ uvedl Melnyk.

„Každý Leopard 2 má pro rozhodující ofenzivu doslova cenu zlata,“ dodal bývalý ukrajinský velvyslanec v Berlíně.

Podle jeho názoru je Bundeswehr schopen poskytnout více než 18 již dodaných kusů ze svých zásob čítajících více než 300 kusů. Současný počet by mohl být „ztrojnásoben, aniž by byla ohrožena obranyschopnost Německa“.

Melnyk rovněž požádal o předání „dalších 60 bojových vozidel pěchoty Marder“ ukrajinské armádě.

Bezpečnostní politik CDU Roderich Kiesewetter Melnykův požadavek podpořil. „Spojenci by měli okamžitě nahradit veškerou zničenou techniku, včetně bojových tanků Leopard a obrněných transportérů, a dodat další vybavení,“ řekl.

Markus Faber, vojenský politik ze Svobodné demokratické strany, uvedl, že „jasné prohlášení o náhradě ztraceného materiálu“ by mohlo „podpořit obránce v jejich ofenzivě“. Bundestag například rozhodl o náhradě kulometů Leopard 2 ve výzbroji německých ozbrojených sil. „Zde můžeme zvýšit počty, abychom pomohli,“ řekl Faber.

Melnyk rovněž zopakoval svůj požadavek, aby Německo poskytlo řízené střely Taurus a pomohlo vybudovat silné ukrajinské letectvo. Ukrajina čeká na „strategické rozhodnutí Německa o aktivní účasti v koalici stíhacích letounů, které by dalo ukrajinským pilotům možnost cvičit na stíhačkách Eurofighter a poskytlo část z více než 130 letounů“.

Jak bylo oznámeno, německá vláda v současné době neuvažuje o dodávkách Ukrajině raket dlouhého doletu Taurus. vzhledem k prvním ztrátám během protiofenzívy žádá Andrij Melnyk, náměstek ministra zahraničních věcí Ukrajiny, o další tanky německé výroby.

Zdroj: pravda.com.ua