Rudi Giuliani, osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa, v rozhovoru pro Fox News uvedl, že žádá vízum pro čtyři ukrajinské občany, kteří jsou připraveni potvrdit zapojení Joe Bidena do „všech druhů zločinů“. (Foto: Flickr)

„Existují nejméně tři svědci, kteří mají přímý důkaz o zločinném spiknutí s ukrajinskou stranou, aby zabránili Donaldu Trumpovi stát se prezidentem, nebo, v případě alternativního výsledku, jej odvolat z funkce na základě nepravdivých tvrzení … tito svědci mají verbální, dokumentární a zaznamenané důkazy o účasti Bidenovy rodiny na úplatcích, praní špinavých peněz, vydírání a nejrůznějších dalších zločinech,“ uvedl Giuliani v dopise předsedovi právního výboru Senátu USA Lindseyi Grahamovi, na který se Trumpův advokát odvolával v průběhu rozhovoru.

Giuliani k těmto údajům v rozhovoru dodal, že ve skutečnosti hovoří o čtyřech svědcích.

V dopise rovněž uvedl, že tito svědci v současné době čelí vízovému problému a že žádá Grahama o pomoc.

„Všichni tito svědci a další osoby jsou připraveni, ochotni a schopni přijet do Spojených států a poskytnout nám informace o korupci, vměšování do voleb a jiných zločinech, které Američané spáchali na Ukrajině v roce 2016. Naše velvyslanectví jim však víza jednotně odepírá,“ napsal Giuliani.

Během rozhovoru Trumpův právník také dodal, že on sám má řadu dokumentů potvrzujících Bidenovy zločiny, ale „nikdo je nechce vidět“.

Rovněž poznamenal, že je důležité zveřejnit záznamy o třech rozhovorech Bidena s Petro Porošenkem, tehdejším prezidentem Ukrajiny, který se konal v předvečer Bidenovy návštěvy v zemi. Trumpův právník poznamenal, že podle informací, které unikly do tisku, má představu o obsahu těchto rozhovorů a ujistil se, že Biden by jejich zveřejnění nechtěl.

Nedávno se uvádělo, že Graham požádal ministerstvo zahraničí o poskytnutí záznamů o rozhovorech bývalého viceprezidenta Joe Bidena a bývalého ukrajinského prezidenta Petro Porošenka.

Senátor vysvětlil, že potřebuje dokumenty k vyřešení obvinění vznesených proti Joe Bidenovi, že hrál roli při propouštění generálního prokurátora Šokina, který vyšetřoval činnost firmy Burisma.

Tato obvinění do značné míry vycházejí ze slov samotného Bidena, který připustil, že vyzval Porošenka, aby Šokina propustil výměnou za poskytnutí finanční pomoci.

Politik vysvětlil, že to udělal, protože generální prokurátor bojoval špatně s korupcí v zemi. Trump a jeho příznivci věří, že Bidenovým motivem bylo chránit jeho syna a Burismu před stíháním.

Demokraté v Kongresu vznesli podezření, že hlava státu odložila vojenskou pomoc Ukrajině a požadovala výměnou za poskytnutí pomoci vyšetřování proti jeho politickému oponentovi americkému prezidentskému kandidátovi Joe Bidenovi a jeho synovi Hunterovi, kteří pracovali pro ukrajinskou společnost Burisma.

Giuliani, podle podezření demokratů, by v této záležitosti mohl hrát aktivní roli. Trump tvrdí, že pouze požadoval, aby ukrajinské úřady bojovaly proti korupci.

Zdroj: pz.cz,  foxnews.com