Americký prezident Donald Trump oznámil, že je ve Spojených státech dvakrát více nelegálních migrantů, než se předpokládá. O události informovala ruská média.(Foto: Wikimedia)

„Ještě není ani únor a náklady na nelegální imigraci za letošní rok v tuto chvíli činí 18 959 495 168 dolarů. Výdaje za pátek činily 603 331 392 dolarů. V naší zemi je tak nejméně 25 772 342 nelegálních migrantů, nikoliv 11 milionů, jak se uvádělo v průběhu několika let," napsal Trump na Twitteru.

Trump také poznamenal, že v Texasu je registrováno 95 tisíc voličů, kteří nejsou občany země, přičemž 58 tisíc z nich hlasovalo.

„Tato čísla jsou jen špičkou ledovce. Falzifikace ve volbách je běžnou praxí po celé zemi, zvláště v Kalifornii. Musí být ale zastavena. Ověření voličů je velmi důležité!" prohlásil americký prezident.

V pátek Trump nečekaně přistoupil na kompromis s demokraty v Kongresu a souhlasil s tím, že podepíše dočasný rozpočet na tři týdny. Tím zastavil tzv. shutdown, který v zemi trval rekordních 35 dnů. Shutdown představoval dočasné pozastavení práce federálních oddělení kvůli nedostatku finančních prostředků.

Trump tak nedostal to, oč žádal — 5,7 miliard dolarů na bezpečnost na hranicích, konkrétně na stavbu zdi na hranicích s Mexikem. Slíbil však, že „zábava bude pokračovat", pokud demokraté nebudou ochotni během tří týdnů přistoupit na kompromis.