Miliardářský globalista George Soros zlořečil Donaldu Trumpovi, kdy prezidenta obviňoval, že svévolně boří ten svět, který on tvořil.

Tento 87letý mega-sponzor Hillary Clinton Trumpa obvinil, že „svévolně boří ten svět“, který on a jeho komplicové po desítky let zkoušeli vytvářet, s dodatkem, že „vše, co se mohlo zvrtnout, se už zvrtlo.“

Dailymail.co.uk hlásí:

„Čím větší je to nebezpečí, čím větší je ta hrozba, tím více se cítím být vtažen do boje proti ní,“ řekl ve čtvrtek v interview s The Washington Post Soros.

Ten právě ukončil vystoupení na konferenci Human Rights Watch ve švýcarském Zurichu.

„A tak v tomto smyslu, ano, zdvojnásobuji své úsilí,“ dodal.

Soros byl štědrým dárce na kampaň Hillary Clinton a tento miliardář tlačil na velké sponzorství různých kampaní, které po celém světě prosazovaly globalismus.

V poslední době ale narazil na série útoků od takových, kteří počínají Roseanne Barr a končí Vladimirem Putinem, co o něm tvrdí, že takoví jako on jsou nacističtí sympatizanti a kontrolují Demokratickou stranu.

„Je pro mě dost těžké se efektivně vyjadřovat, protože to může být vytrženo z kontextu a použito proti mně,“ konstatoval Soros.
Soros se pořád nevzpamatoval z šoku, že Trump vyhrál volby, což je cosi, co si nedovedl ani představit.

„Zjevně jsem žil ve své vlastní bublině,“ řekl.

Soros plánuje, že na volby v roce 2018 utratí zhruba 15 milionů $, ale už narazil na určitá odmítání, jelikož ti, co prosazoval v Kalifornii, aby byli zvoleni okresními prokurátory, v úterý v dost velkém počtu ty volby prohráli.

„V Kalifornii jsme šli proti cihlové zdi,“ dodal.

Tento miliardář Trumpa popsal jako narcise, který „sám sebe považuje za velice mocného.“

Nesouhlasí ale se svým kolegou miliardářem Tomem Steyere, co se snaží vyvolat impeachment Trumpa, neboť si myslí, že Demokraté by toho mohli dosáhnout jedině za pomoci části Republikánů v Kongresu.

Soros odmítl schválit jakékoliv kandidáty Demokratů do prezidentských primárek v roce 2020.

S chutí však vyjadřuje své opovržení senátorkou Gillibrand z New Yorku.

Má dojem, že její práce, při níž dohnala k rezignaci bývalého senátora Al Frankena, když na něj několik žen vytáhlo obvinění ze sexuálních nepatřičností, byla jen proto, „aby zlepšila své vlastní politické šance.“

Soros je rodilý Maďar a nahrabal si jmění vedením spekulativních fondů a sázkami na změny měnových kurzů.

Rozdává miliony skupinám prosazujícím lidská práva a další liberální ideologie.

Zdroj:  washingtonpost.com