Jak se očekávalo a jak Trump avizoval, v pondělí 9.11. přechází Trump a síly, které ho podporují, do protiútoku. (Foto: Twitter)

Byla oznámena rezignace ministra obrany USA Espera, najeho místo nastupuje Christopher Miller, "silovik", rozhodný a cílevědomý člověk (Esper se ukázal jako kolísavý).

Byl to pravděpodobně Miller, jehož lidé zatkli 7. listopadu ve Frankfurtu v tamní rezidentuře CIA programátory, kteří měli za úkol ovlivňování volebního softwaru ve prospěch Bidena (informace zatím není prověřená, ale je pravděpodobně správná).

Úředníci, mající na starosti průběh voleb v jednotlivých státech, zveřejnili informace, že firma "Dominion Voting System", jejíž systémy se používají pro volby v 28 státech USA, den před volbami upgradovala své systémy na novou verzi software, což se dle vyjádření úředníků nikdy předtím nestalo a je to bezprecedentní.

"Dominion Votin System" má prokázané finanční a personální vazby na demokraty a osoby podporující demokraty, je propojená s nadací Clintonových.

Generální prokurátor USA William Barr dal pokyn, aby se federální prokurátoři začali zabývat volebními podvody a nesrovnalostmi. Několik prokurátorů a zaměstnanců ministerstva spravedlnosti USA podalo v reakci demisi.

Známý právník a bývalý soudce Kenneth Star, který kdysi vyšetřoval i Billa Clintona, prohlásil, že dění kolem hlasování v Pennsylvánii, kdy státní guvernér nařídil počítat legálně i neplatné hlasy, bylo v rozporu s ústavou a guvernér státu překročil pravomoce.