Trh s kryptoměnami zažívá v posledním roce boom, ale žádná kryptoměna nezažívá divočejší jízdu než Shiba Inu a také vzniká mnoho požadavků, jak koupit Bitcoiny. (Foto: Flickr)

Ačkoli se Shiba Inu od svého historického maxima z konce října propadla, v poslední době se vrací zpět – za poslední měsíce opět roste.

Ačkoli může být lákavé naskočit na vlnu Shiba Inu, stále se jedná o rizikovou investici. Zatímco existuje jeden důvod, proč můžete uvažovat o nákupu nyní, existují dva důvody, proč se mu vyhnout.

Shiba Inu je sice riskantní, ale o jeho růstu lze jen těžko polemizovat. Vývojáři této kryptoměny se navíc snaží dát Shiba Inu větší reálnou využitelnost, což by jí mohlo pomoci získat větší přitažlivost.

Shiba Inu se například ponoří do metaverza se svým novým projektem Shiberse. I když se o chystaném projektu ví jen málo, metaverze je v současnosti jedním z nejmódnějších témat v oblasti investic. Rozšíření do metaverza by mohlo společnosti Shiba Inu pomoci udržet se na výsluní.

Kromě toho vývojáři pracují na Shibarium, aktualizaci blockchainu, která by mohla vést ke snížení transakčních poplatků v celém ekosystému Shiba. Ačkoli se očekává, že aktualizace bude spuštěna až později v tomto roce, mohla by pomoci udělat ze Shiba Inu cenově dostupnější kryptoměnu.

Tyto aktualizace a rozšíření samozřejmě nejsou zárukou, že Shiba Inu bude i nadále růst. Pokud však máte peněz nazbyt a jste ochotni podstoupit větší riziko za šanci na vyšší výdělky, Shiba Inu by mohla být investicí právě pro vás.

Shiba Inu je ve svém jádru platební mince. Používá se jako forma směny a její blockchain neumožňuje decentralizované aplikace (dApps), jako jsou tržiště s nepřevoditelnými tokeny (NFT) nebo decentralizované finanční projekty (DeFi).

Díky tomu je těžké konkurovat větším sítím, jako je Ethereum ( ETH 0,05 % ), Solana a Cardano – všechny tyto sítě umožňují dApps. Vzhledem k tomu, že NFT a DeFi jsou jedny z nejrychleji rostoucích trhů v rámci kryptografického prostoru, staví to Shiba Inu do nevýhody.

Vzhledem k tomu, že její primární využití je jako platební mince, je jejím největším konkurentem Bitcoin ( BTC -0,39 % ). Přestože Shiba Inu získala za poslední rok značný podíl na trhu, Bitcoinu se ani zdaleka nepřibližuje. Bitcoin má tržní kapitalizaci přes 800 miliard dolarů, zatímco Shiba Inu se v současné době pohybuje kolem 16 miliard dolarů.

Pokud se má Shiba Inu stát skutečným konkurentem na trhu s kryptoměnami, bude potřebovat větší užitečnost. Přestože podniká kroky správným směrem, nemusí to stačit na to, aby udržela krok se silnějšími kryptoměnami.

Pravděpodobně největším rizikem investice do Shiba Inu je to, že byl v minulosti silně hypován. Původně byla vytvořena jako parodie na Dogecoin a teprve po svém obrovském růstu začala rozvíjet reálné využití.

To je v ostrém kontrastu s kryptoměnami jako Bitcoin a Ethereum, které byly vytvořeny k řešení konkrétních problémů. Shiba Inu se proslavil během loňského kryptoměnového šílenství a jeho raketový růst byl způsoben především tím, že drobní investoři houfně nakupovali, aby zvýšili cenu, a krátce nato ho prodali a rychle vydělali.

Další obavou kolem Shiba Inu je skutečnost, že pouhých 10 účtů ovládá téměř 65 % všech existujících mincí. A více než 81 % všech mincí vlastní pouhých 100 účtů. Pokud některý z těchto velkých účtů své mince prodá, mohlo by to vést k masivním vlnám volatility.

I když má Shiba Inu své výhody, není vhodný pro každého. Je to jedna z rizikovějších kryptoměn, takže pokud se rozhodnete pro nákup, ujistěte se, že víte, do čeho jdete. S trochou průzkumu a přípravy můžete zjistit, zda je pro vás Shiba Inu vhodná.

Komerční sdělení.