Hlavní trenér ruského hokejového mužstva Ilja Vorobjov okomentoval výrok novinářky The New York Times Julie Robenhymerové, která označila za „absurdní“ hru hokejové reprezentace RF v utkání s týmem USA.

„Slova americké novinářky? Přečetli jsme to a jedeme dál. V duchu jsme se zasmáli,“ citují trenéra ruského mužstva noviny Sport Express.

23. května zvítězili Rusové nad Američany 4:3 ve čtvrtfinále hokejového MS. V semifinále se utká mužstvo RF s reprezentací Finska. Utkání v Bratislavě v sobotu 25. května začne v 15.15 SEČ.

Když později komentovala utkání Rusko-USA, novinářka The New York Times Julie Robenhymerová prohlásila, že Američané byli první, kdo dokázal udělat Rusům na MS problémy, a způsob hry týmu RF označila za „absurdní“.

„Nejdříve hokejisté obrovskou rychlostí pronikají do zóny soupeře a pak letí zpátky. Říkáme tomu lehká atletika. Blashillovi chlapci se snažili jim v tom zabránit,“ řekla novinářka v interview pro RT.

Vorobjov ze své strany nevěnoval výroku představitelky amerických novin velkou pozornost, protože je nyní soustředěn na nadcházející utkání s Finy. Podle jeho slov hrají soupeři velmi sladěně – „jako finské hodinky“ a budou se pravděpodobně „bránit a čekat na protiútok“.