Nádherné fotografie znovuožívající australské buše z oblasti Central Coast v Novém Jižním Walesu měsíc poté, kdy byl region zdevastován divokými požáry, byly uživateli internetu označeny za symbol naděje.Nádherné fotografie znovuožívající australské buše z oblasti Central Coast v Novém Jižním Walesu měsíc poté, kdy byl region zdevastován divokými požáry, byly uživateli internetu označeny za symbol naděje. (Foto: © Nikayla Rae Austin)

Místní fotograf Murray Lowe udělal snímky 6.ledna v okrese Kulnara a nahrál je na Facebook, kde byly během 48 hodin sdíleny více než 37.000x.

“Byl jsem se dnes podívat na spálenou zemi, abych zachytil, jak se naše buš dokáže popasovat s následky ohně, jak dokáže regenerovat a znovu se probudit k životu,” napsal Lowe ve svém příspěvku. “Dokonce i bez deště život tryská z ohořelých kmenů a životní cyklus je opět na začátku.”

divoké požáry, nový život, Kulnara, Nový JIžní Wales, Austrálie
Nový život vytryskl z kmene spáleného požárem, Kulnara, Nový JIžní Wales, Austrálie; foto © Murray Lowe

Znovu vyrůstající tráva po požáru v buši, Austrálie

Black Boys (či také ‘trávové stromy’) se probudily k životu. Tato rostlina se dokáže rozmnožovat pouze při požárech, díky jejichž teplotě dojde k rozlousknutí jinak velmi tvrdých semínek; foto © Murray Lowe

divoké požáry, nový život, regenerace přírody
Spousta nově rašících výhonků, dokonce i během sucha; foto © Murray Lowe

Lowe naléhal, aby lidé fotografie sdíleli co nejvíc. “Je opravdu dojemné vidět, jak buš znovu ožívá,” napsal.

V komentářích se přidali další uživatelé se svými fotografiemi z míst, kde sami bydlí.

Les po požáru, Austrálie, severní pobřeží, Nový Jižní Wales
Výtrysk zeleně ve zuhelnatělé buši, foto © Nikayla Rae Austin, Illuka, NJW

V pozdějším příspěvku Lowe napsal, byl naprosto unešen reakcemi lidí na jeho fotografie. “Ani v nejdivočejších snech jsem si takovou odezvu, jaká přišla, nedokázal představit. Hřeje to na srdci a současně vzbuzuje pokoru.”

Nemocnice Port Macquarie Koala Hospital, která se potýkala s nadlidským úkolem záchrany zdecimované populace koal, nedávno také sdílela obrázek, který ukazuje kmeny stromů z lesoparku Bril Bril, na kterých se koaly živí.

Ožívající buš, potrava pro koaly, Austrálie, divoké požáry
Foto © Port Macquarie Koala Hospital, Instagram

Autor: Emily McPherson

Zdroj:  9news.com.au, naseveru.org