Americká viceprezidentka Kamala Harrisová čelí kritice kvůli tomu, že diskutovala o posílení postavení žen s bývalým prezidentem USA Billem Clintonem. (Foto: Flickr)

Exprezident totiž čelí nařčení ze znásilňování a údajně navštívil ostrov sexuálního predátora a pedofila Jeffreyho Epsteina

Akci v úterý pořádala nadace Clintonových a na jednom z panelů se v režimu online objevili bývalý prezident a současná viceprezidentka. Tématem bylo posílení postavení žen v době pandemie covidu-19. Účast Harrisové mnohé popudila, a to mimo jiné i Juanitu Broaddrickovou, údajnou oběť znásilnění Billa Clintona z roku 1978, kdy působil jako ministr spravedlnosti Arkansasu.

„To je k*rva vtip? Tenhle úchyl… který mě znásilnil… bude mluvit o posílení postavení žen… se ženou, která za moc roztáhne své nohy,“ napsala na Twitter Broaddricková, když se dozvěděla o plánované akci.

Leslie Millweeová, která obviňuje Clintona z několika sexuálních útoků, jež se odehrály v 80. letech, v rozhovoru pro Daily Cellar uvedla, že je velmi těžké představit si osobu, která je méně vhodná pro to mluvit o tomto tématu.

Sám Clinton dříve opakovaně popřel veškerá obvinění ze sexuálních útoků jak od těchto žen, tak i od bývalé stážistky v Bílém domě Kathleen Willeyové a bývalé státní zaměstnankyně Arkansasu Pauly Jonesové. Ženy přesto na svých obviněních trvají.

Do diskuze se vložila i jedna z tváří hnutí #Metoo, hollywoodská herečka Rose McGowanová, která připomněla, že Clinton 27krát navštívil ostrov amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, který byl obviněn z obchodování s nezletilými osobami. Epstein v roce 2019 ve vězení spáchal sebevraždu. Clinton návštěvy tzv. ostrova pedofilů odmítá.

„To je oplzlé, Kamalo Harrisová. Vaše debata s Billem Clintonem o posílení práv žen a dívek je odporná. Nemáte žádnou duši? Nemáte žádnou morálku? Zeptejte se ho na to, zda byl 27krát na ostrově obchodu s lidmi. Ukazujete přesně, co jste zač,“ uvedla herečka na Twitteru.

„Vybrala si Clintona, protože Jeffrey Epstein nebyl k dispozici,“ ironizoval jeden z uživatelů Twitteru.

Během online diskuze Clinton podpořil radu Harrisové, která řekla, že by se lidé měli snažit žít dneškem. Podle Clintona si díky tomu můžete „sami sobě odpustit chyby“. Harrisová rovněž pochválila exprezidenta za jeho boj s chudobou.

„Vím, že jste se během svého prezidentského úřadování i celého života vždy soustředil na problém chudoby a na to, co musíme udělat, abychom lidi dostali z chudoby,“ uvedla viceprezidentka s tím, že je to priorita i současné prezidentské administrativy Joea Bidena.

Zdroj: snews.com