Dovolená na Novém Zélandu se dvěma skotským turistům nešťastně prodražila. Nebylo to proto, že se vyskytly neočekávané události. Nepatřily ani mezi ty, kteří si dopřáli luxusní ubytování, nákupy či drahé restaurace. (Foto: Wikimedia)

Stačilo, aby se odvezli v taxíku. Za obyčejnou 5ti minutovou jízdu zaplatili mnoho. Namísto šesti 130 korun nechali mazanému taxikáři neskutečných 14 500 korun.

Běžná 5ti minutová jízda taxíkem stojí na Novém Zélandu zhruba 10 australských dolarů (v přepočtu 130 czk). Manželé Barrettovi na tento účet za taxík ale asi tak brzy nezapomenou. Přestože byl jejich hotel vzdálen jen 500 metrů od autobusového nástupiště ve Wellingtonu, zaplatili za tak krátký úsek neuvěřitelných 930 australských dolarů (14 500 czk).

Jak říkají, vše se jim zdálo v pořádku, taxikáře vůbec neupodezřívali. Byl jasně označený, na palubní desce měl prý i svůj taxikářské průkaz. Když se však kauza začala prošetřovat, firma provozující taxislužbu už nefungovala.

Taxikář podvodník to měl udělat údajně tak, že rukou zakryl displej platebního terminálu a turista si tak navolenou sumu nevšiml.

S podobnými podvody se na Novém Zélandu nesetkali poprvé. Tento případ byl však výjimečný částkou, o kterou zákazníka turista okradl.

Ředitel novozélandské federace taxikářů John Hart říká, že takové případy se stávají minimálně jedenkrát týdně. Podle něj je problémem nedostatečná regulace taxislužby. Nemohou totiž sledovat řidiče, kteří pracují na živnost.

Jediným způsobem, jak se povedený zákazník může dostat zpět ke svým penězům, je bloček od taxikáře. Ten však skotští turisté Barrettovci nedostali.

Zdroj:  news.com.au