E-maily, která dostala redakce New York Post dokazují, že Hunter Biden (50) představil svého otce, viceprezidenta Baracka Obamy, vrchnímu manažerovi ukrajinské energetické společnosti Burisma, kde byl Hunter ve správní radě. (Foto: Youtube)

Připomeňme, že Joe Biden vydíral ukrajinskou vládu, aby propustila prokurátora, který vyšetřoval společnost jeho syna kvůli korupci. Bude toto poslední odhalení znamenat konec závodu prezidenta Bidea Bidena? Ptá se von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Záleží na tom, jak mainstream tento příběh přijmou a rozšíří. Zprávy byly zatím utajeny, protože média v USA, ale i v Evropě, jsou z 90 procent pro Bidena a proti Trumpovi. Sociální média, jako je Twitter a Facebook, také cenzurují odkazy na tento skandál, upozorňuje bloger.

Dříve neznámé setkání Joe Bidena je zmíněno ve zprávě, kterou Vadym Požarskyj, poradce správní rady Burismy, údajně poslal Hunterovi Bidenovi 17. dubna 2015, asi rok poté, co se Hunter stal členem správní rady Burismy.

„Drahý Hunter, děkuji, že jsi mě pozval do DC a dal mi příležitost setkat se s tvým otcem a mohli jsme spolu strávit nějaký čas. Je to opravdu [sic] čest a potěšení,“  píše se  v e-mailu.

DC znamená Washington DC, kde byl Joe Biden v té době viceprezidentem Spojených států.

Hunter Biden však nedostával pouze „královský příspěvek“ za členství ve správní radě 50.000 dolarů měsíčně, protože byl synem viceprezidenta USA, ale Burisma si u něj koupil ochranu za 3 miliony dolarů.

E-mailová korespondence – která je v rozporu s tvrzením Joe Bidena, že „se svým synem nikdy o jeho zámořském podnikání nemluvil“ – je obsažena v obrovském úložišti dat extrahovaných z notebooku.

Podle majitele firmy byl počítač předán do opravny v domovském Bidenově státě  v Delaware v dubnu 2019. Podle majitele obchodu se opakovaně pokoušel kontaktovat zákazníka, který přinesl MacBook. Zákazník za službu nikdy nezaplatil a ani nevyzvedl počítač a pevný disk, na kterém byl uložen obsah.

Fotografie petice k vyšetřování z Delaware ukazují, že počítač i pevný disk byly v prosinci zabaveny FBI poté, co obchodník tvrdil, že o jejich existenci informoval federální agentury.

Obchodník řekl, že před předáním zařízení si vytvořil kopii pevného disku a později ji dal bývalému právníkovi starosty New Yorku Rudy Giuliani, Robertu Costellovi.

Steve Bannon, bývalý poradce prezidenta Trumpa, informoval The New York Post o existenci pevného disku koncem září a Giuliani poskytl v neděli kopii redakci New York Post.

O necelých osm měsíců později, poté, co Požarskij poděkoval Hunterovi Bidenovi za setkání s jeho otcem, tehdejší viceprezident, jak připustil, vydíral ukrajinského prezidenta Petro Porošenka a premiéra Arsenije Jaceňuka, aby se zbavili generálního prokurátora Viktora Šokina vyhrožováním při návštěvě Kyjeva v prosinci 2015 , že odmítne schválení záruky za půjčku ve výši 1 miliardy USD.

„Podíval jsem se na něj a řekl: Odlétám za šest hodin. Pokud nebude propuštěn prokurátor, peníze nedostanete,“  řekl Biden členům Rady pro zahraniční vztahy v roce 2018. Viz video: