Případ, který v dnešní době hýbe Rakouskem, se odehrál během silvestrovských oslav ve Vídni. Právě tam jeden Afghánec sexuálně napadal ženy. (Foto ilustrační: Wikipedia)

Jedna z jeho obětí se mu ale dokázala ubránit a zlomila mu nos. Dnes žena musí čelit obvinění z těžkého ublížení na zdraví.

Incident se odehrál v úterý před vídeňskou radnicí, kde jednadvacetiletá Švýcarka ze Ženevy slavila s kamarádkou Silvestr.

Kolem půldruhé ráno se ji na místě pokusil sexuálně napadnout dvacetiletý Afghánec. Dívka se ale útoku ubránila a agresorovi zlomila nos.

Na policii kromě útočníka skončila ale i napadená dívka. Policie ji obviňuje z těžkého ublížení na zdraví.

Dívka se snažila vysvětlit, že v rámci své obrany jednala „reflexivně". Její výpověď potvrzují i svědci, kteří uvedli, že muž ženy opravdu napadal.

Kauza vyvolala v Rakousku vlnu pobouření. Ředitelka Autonomních ženských domovů v Rakousku, Maria Rösslhumerová, podle portálu  Novinky.cz prohlásila, že tento případ vyslal ženám špatný signál.

„Každý má právo se bránit a ženy by takové případy neměly odradit," sdělila.

Napadená dívka se ve středu vrátila zpět do Švýcarska. Mnozí lidé ji na sociálních sítích nabízejí právní pomoc.

V Rakousku se nyní spekuluje, jak případ dopadne. Jednou z variant je to, že státní zástupce vrátí případ k přezkoumání a trestný čin policie překvalifikuje na nutnou sebeobranu.

Jiní doufají, že soud dívku osvobodí. Další možností je, že dívka bude muset zaplatit jednorázové odškodnění ve výši 500 eur. Trest vězení nebo podmíněný trest v tomto případě však není pravděpodobný.