Studie zveřejněná v časopise Temperature tvrdí, že existuje souvislost mezi zvyšujícími se teplotami a tloustnutím a nezdravostí dětí. (Foto: Flickr / ilustrační)

Studie tvrdí, že změna klimatu způsobuje, že děti zůstávají více doma, více jedí a jsou obecně méně aktivní.

O „zjištěních“ informovala o uplynulém víkendu stanice CBS Mornings, která uvedla, že téměř třetina dětí je méně fit než před generací.

Uvádí také, že méně dětí se věnuje fyzické aktivitě po dobu 60 minut denně.

Hlavní argument studie se týká „hodnocení tepelného stresu“ a tvrdí, že pokud je venku tepleji, je pro děti aktivita „nebezpečnější“ a méně zábavná.

Kritici upozornili, že studie využívá statistiky zaznamenané během výluk COVID, a proto může být zkreslená.

Upozorňuje, že „změna klimatu bude mít nejen přímé účinky, jako je vyšší teplota prostředí v mnoha regionech, ale bude také zodpovědná za nepřímé účinky, které mohou nezávisle ovlivnit návyky dětí v oblasti fyzické aktivity, například jak bylo pozorováno během globální pandemie Covid-19“.

Možná, že skutečnost, že se děti stávají obézními a nezdravými, souvisí spíše s tím, že je jejich rodiče stále častěji krmí nezdravými (cenově dostupnějšími) potravinami, spolu s tím, že společnost nezdravý životní styl podporuje, chrání a dokonce oslavuje.

Tuto myšlenku nedávno posílil Bill Maher, který poznamenal, že „je orwellovské, jak často se pozitivita používá k popisu toho, co není zdravé!“.

Zdroj: tandfonline.com