Od dětství byl Vladislav Rosljakov krutým klukem a holdoval zbraním. O tomto RT řekla jeho sousedka. Podle ní ji jednou dokonce střílel po nohách,uvádí Life.

Také přidala, že Vladislav byl zvláštní stejně jako jeho otec. Říkal divné věci, chodil venku se šavlí. Matka chlapce, kterou však sousedka téměř neznala, podle ní chodila do nějaké sekty a občas tam brala svého syna.

Nicméně další přátelé a učitelé mluví o Vladovi jako o klidném chlapci. „Dobře se učil, klidný, velmi tichý, ale uzavřený," říká učitelka Olga Michajličenko. Rosljakov neměl žádné přátele.

Ombudsmanka pro lidská práva v Krymské republice Ljudmila Lubina pro Sputnik uvedla, že byl uzavřený.

„Jeho matka je nešťastná, jeho otec je v rozpacích. Neexistují žádní přátelé, odborně vymazal všechny své informace z počítače, to jsou otázky, které nemají odpověď," řekla Lubina.

Lídr Krymu Sergej Aksjonov řekl, že vyšetřování hledá případné spolupachatele studenta. Podle jeho názoru někdo Rosljakova připravoval, nemohl sám připravit výbušninu a naučit se střílet.

„Zde na místě činu působil sám, je to jasné, ale podle mého názoru a podle mých kolegů ten darebák nemohl provést přípravná opatření samostatně," řekl Aksjonov.

17. října Vladislav Rosljakov zahájil střelbu a odpálil bombu v odborné škole v Kerči. Podle posledních údajů zemřelo 21 lidí.

Zdroj: snews.com