Slovenský Denník N se rozhodl, že se smrtí Gotta proslaví. Na jeho webu se dnes objevil titulek, který rekordmana v počtu získaných Zlatých slavíků označuje za „zombie či idiota hudby“.

„Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národní umělec, ale i zombie či idiot hudby. Kdo byl vlastně Karel Gott?“ hlásala zpráva s takovým šokujícím titulkem ve středu dopoledne, hned po oznámení smrti zpěváka se představila slovenským čtenářům.

Článek o smrti mistra však byl datován 21. červencem 2019 a evidentně byl dopředu připraven. Hned po zveřejnění v komentářích začala okamžitě padat ostrá slova. „ Maximální novinářská nechutnost, o právě zemřelém titulek, kde je slovo idiot,“ napsal například čtenář Denníku N.

Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národní umělec, ale i zombie či idiot hudby. Kdo byl vlastně Karel Gott?

Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národní umělec, ale i zombie či idiot hudby. Kdo byl vlastně Karel Gott?

Následně se pak redakce portálu v komentářích pod článkem omluvila a odstranila z něj slova o idiotovi a zombie. Nyní článek ani s podobným titulkem na portálu nejde vyhledat.

1. října po těžké nemoci zemřel legendární český zpěvák Karel Gott. K jeho náhlé smrti se na sociálních sítích i jinde vyjadřovalo mnoho osobností.