„Slušný člověk se pro tuto vládu stal obyčejnou opicí,“ prohlásil před více než dvěma tisíci lidmi lídr Smeru Robert Fico. (Foto: Youtube)

„Čím větší prostitutka, čím větší děvka, čím větší zloděj, tím větší celebrita,“ pokračoval Fico za potlesku a dodal, že „tohle musí přestat“.

Kritizoval vládu a parlament, sliboval pravdu o smrti novináře Jána Kuciaka a o konfliktu na Ukrajině. V davu byla slyšet hanlivá slova na adresu prezidentky Zuzany Čaputové a bučení.

Když promluvil místopředseda Smeru Ľuboš Blaha, dav skandoval vzkaz vládě: My se vás nebojíme! „Boj za Roberta Fica, za zachování jeho svobody, je bojem za slovenskou demokracii,“ řekl Blaha v souvislosti s Ficovým obviněním a žádostí o jeho vydání k vazebnímu stíhání, kterou v současnosti projednává parlament.

„Státní moc mi zakázala říkat to nahlas, nemohu říkat pravdu o Čaputové. Řekněte to za mě – je to Američanka…“ řekl Blaha přítomným. A dav se přidal, v některých výkřicích rozpoznat slova paní, ale také vulgární.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se vyjádřila následovně:

„Děkuji vám za podporu, kterou jste mi od včerejška poslali. Nejen pro mě, ale ještě více pro budoucnost Slovenska je důležité, abyste se starali. Civilizace může být klidnější a mírnější, ale v žádném případě ne slabší,“ uvedla Čaputová.