Skotské veřejné zdravotnictví přestane zveřejňovat údaje o úmrtích na covid a hospitalizacích podle stavu očkování – kvůli obavám, že budou zkreslovány odpůrci vakcinace. (Foto: Flickr)

Úřad pro dohled nad veřejným zdravím oznámil změnu politiky ve své nejnovější statistické zprávě o očkování proti kovidům a uvedl, že četnost a obsah údajů budou přezkoumány.

Místo toho se úředníci zaměří na zveřejňování robustnějších a komplexnějších údajů o účinnosti očkování.

Představitelé PHS uvedli, že za tímto krokem stojí značné obavy ze záměrného zneužití údajů ze strany odpůrců očkování.

Zpráva zveřejněná ve středu bude poslední týdenní publikací, která bude obsahovat údaje o míře infekce mezi očkovanými a neočkovanými.

Zahrnuje také údaje o počtu hospitalizací a úmrtí, rozdělené podle počtu obdržených dávek.

Úředníci uvedli, že dva problémy týkající se neočkované populace a testovacích zvyklostí znamenají, že údaje již nejsou spolehlivé a bez kontextu umožňují nesprávnou interpretaci.

Údaje o populaci použité pro neočkovanou populaci vycházejí z registračních údajů praktických lékařů, což znamená, že zahrnují i osoby, které jsou registrovány, ale nemusí žít ve Skotsku.

S nárůstem počtu očkovaných osob se tento nedostatek v údajích stává výraznějším, protože skutečný počet neočkovaných osob je mnohem nižší než použitý počet.

Zdroj: yahoo.com