Vzdálený příbuzný britské královny Alžběty II., 34letý Simon Bowes-Lyon, který používá titul hrabě ze Strathmoru, se přiznal k sexuálnímu napadení ženy. (Foto: Youtube)

Půjde tedy na deset měsíců do vězení. Dnes o tom rozhodl soud ve skotském Dundee.

Soud v Dundee odsoudil aristokrata k 10 měsícům vězení. O měsíc dříve se Bowes-Lyon přiznal k útoku na ženu.

 Hrabě před soudem projevil lítost a ujistil ho, že se  „velmi stydí za své činy“. Vysvětlil, že se dopustil nevhodného chování pod vlivem alkoholu, ale poznamenal, že ho to nijak neospravedlňuje.

„Nemyslel jsem si, že bych se mohl chovat tak, jak jsem se choval, ale musel jsem tomu čelit a převzít za to odpovědnost,“ řekl Simon Bowes-Lyon. 

Aristokrat tvrdil, že to, co udělal, mělo velký dopad i na něj – po únorových událostech totiž zamířil na terapii. 

„Omlouvám se především dotyčné ženě. Rád bych se také omluvil svým přátelům a známým za škodu, kterou jsem jim způsobil,“ řekl.

K sexuálnímu napadení došlo před rokem na hradě Glamis. Bowes-Lyon tehdy vnikl do ložnice, kde spala 26letá žena a pokoušel se ji násilím svléknout. Žena druhý den ráno ohlásila útok na policii.

Kromě trestu odnětí svobody byl Simon Bowes-Lyon také zapsán do registru sexuálních delikventů na 10 let, i když právník tvrdil, že jeho ušlechtilý klient projevil „upřímnou lítost“.

Šerif vzal v potaz, že si hrabě uvědomil, co udělal, a své oběti se krátce po útoku omluvil a přijal odpovědnost za své činy. Bylo také zohledněno, že Bowes-Lyon nemá záznam v trestním rejstříku. Nahradit trest domácím vězením však soud odmítl.

Bowes-Lyon je se současnou panovnicí spojen z matčiny strany, je praprasynovcem královniny matky. Jeho rodovým sídlem je hrad Glamis, kde matka královny Alžběty II. žila jako dítě. Narodila se tam i královnina sestra, princezna Margaret.

Simon Bowes-Lyon byl časopisem Tatler v roce 2019 jmenován mezi 50 nejvíce záviděníhodných mládenců ve Velké Británii. Je 19. hrabětem ze Strathmoru a Kinghornu a stal se lordem Glamisem, když jeho otec v roce 2016 zemřel.

Zdroj: snews.com