Jedna bezohledná návštěvnice připravila o život Júlia, vzácného 39letého šimpanze. Julius je nejznámějším šimpanzem norské Dyreparken Zoo, oblíbili si ho nejen ošetřovatelé, ale i návštěvníci. (Foto: Youtube)

Někteří si však neváží život jiného tvora a když si pečovatelé všimli, že se Julius chová zvláštně, okamžitě ho uspali, aby mohl být vyšetřen.

Pečovatelé si všimli, že Julius měl na těle vážná poranění, zjevně si je však způsobil sám. Byli zmatení a nechápali, co vedlo šimpanze k takovému chování.

Mysleli si, že se mu do rány dostala infekce, proto byl neklidný a pokusil se vlastní ruku si ukousnout. Teprve po chvíli pochopili, že Julius je jediný šimpanz ve výběhu, který si sám dokáže odšroubovat víčko z láhve.

A přesně to i zvědavý šimpanz udělal, když neznámá žena do výběhu vhodila láhev s drogou, kterou se zatím nepodařilo identifikovat.

Rolf-Arne Olberg, který působí jako veterinář ve zmiňované zoo se pro média vyjádřil, že z toho, co se stalo, je naprosto v šoku. Dodává, že je rád, že se rány zahojily, ale nebýt rychlého zásahu zaměstnanců, Julius mohl dopadnout mnohem hůře.

Veterinář odebral Juliovi vzorky krve a moči a ukázalo se, že šimpanz skutečně požil nebezpečné množství drogy.