Satelitní snímky odhalují šokující realitu, která je důsledkem přetrvávajících vysokých teplot na západě USA. (Foto: Youtube)

Povětrnostní podmínky drasticky snížily stav vodní hladiny v tamních řekách, nádržích a jezerech.

Země v jejich okolí se tak mění na vyprahlou planinu a alarmující sucho postupně likviduje přirozenou diverzitu místního ekosystému.

Katastrofální stav vodních hladin na západě Spojených států zdokumentovaly satelitní snímky zachycené družicí Sentinel-2 Evropské vesmírné agentury.

Díky záběrům z vesmíru tak můžeme sledovat, jak se v této oblasti zmenšují místa, které byly ještě donedávna zalité vodní hladinou řek a jezer.

Vyprahlé oblasti přibývají od Kalifornie po Utah. Hladina v největší přehradní nádrži v USA Lake Mead dosáhla rekordní minimum, když klesla na úroveň, která nebyla zaznamenána od výstavby nedaleké Hooverovy přehrady před téměř sto lety. Podobně dopadla i vodní nádrž Powell.

Zoufalý je také pohled na doky, kde zmizela voda a lodě odstavené na pobřeží zůstaly „sedět“ na souši. Snímky zpracovala společnost Earther, která porovnala se záběry z minulého roku.

Zdroj: weather.com