To je jeden z vtipů. Který se v Rusku objevil po vyslání ruské pomoci v boji s koronavirem do Itálie. Ale vážně: Italové si uvědomili, že i když jsou členem NATO a EU, nedostanou od nich žádnou pomoc, oslovili proto s žádostí o pomoc Rusko. (Foto: Youtube)

Na pomoc Itálii bylo vysláno prvních 100 specialistů – lékařů, školených na vojenské útoky. Při biologickém útoku, a to má koronakrize všechny charakteristické znaky, budou moci studovat samotný virus, jeho výrazné vlastnosti, schopnost lidí odolat a najít nejlepší řešení pro vytvoření účinných léčebných zásahů a případně vytvořit vakcínu.

Rusové tak získají i neocenitelné zkušenosti v boji s tímto virem,  aby mohli zabránit podobné epidemii v Rusku.

Ruští vojenští lékaři mají značné zkušenosti s biologickými zbraněmi. Rusko je téměř zcela obklopeno biologickými laboratořemi: Kromě Ukrajiny a Gruzie taková centra existují v Arménii, Ázerbájdžánu, Uzbekistánu a Kazachstánu.

Na Ukrajině je nyní 11 laboratoří pro vývoj biologických zbraní pro USA. Pentagon je financuje přímo, stejně jako další vládní agentury a ministerstva, včetně USAID, NIH a dalších. Místa jsou známá:  V Kyjevě, Charkově, Oděse, Vinnyci, Dněpropetrovsku, Chersonu, Lvově, Ternopilu, Užhorodu.

V Gruzii je 10 takových laboratoří. Proto musí být vojenské lékařství v Rusku plně vybaveno, aby se vypořádalo s hrozbami, které tyto hybridní válečné zbraně představují. Například zkušenosti s vypořádáním se s epidemií ebola v Africe již obohatily ruské vědce o epidemiologické nástroje a metody léčby. Zkušenosti ruských vojenských lékařů v Itálii budou nepochybně pro pandemii pro celý svět neocenitelné.

Italové sami jsou překvapeni, že země „totalitních režimů“ Čína, Kuba a Rusko, jim pomáhají. Polsko však uzavřelo svůj vzdušný prostor ruským letadlům a Italové si to budou pamatovat. "Ale pak zklamaně povzdechli:" Samozřejmě, Amerika především … "

Zdroj: pz.cz