V Rusku oznámili stažení více než 10 tisíc vojáků Jižního vojenského okruhu Ruské federace (YuVO) do míst trvalého nasazení, kteří byli počátkem prosince vysláni na zimu na cvičiště na jihu Ruské federace. (Foto: Youtube / ilustrační)

Armáda se vrací po výcviku na cvičištích Astrachaňské, Volgogradské a Rostovské oblasti, Stavropolské a Krasnodarské oblasti, Severního Kavkazu a také ruských vojenských základen v Arménii, na Krymu, v Abcházii a Jižní Osetii.

„V jednotkách Jižního vojenského okruhu skončila etapa bojové koordinace čet, osádek a posádek v motostřeleckých formacích, vojenských jednotek bojových zbraní a speciálních sil. Více než 10 tisíc vojáků se vrací z území kombinovaných cvičišť Do měsíce prošly střídavě taktické skupiny bojových zbraní všech formací vojenských útvarů Jižního vojenského okruhu polním výcvikem,“ uvedla tisková služba vojenského okruhu.

Jižní vojenský okruh také uvedl, že během prvních deseti lednových dnů budou nadále  jednotky protivzdušné obrany, posádky části lodí Černomořské flotily a Kaspické flotily, jednotky elektronického boje a služební směny operačně-taktického, armádního a bezpilotního letectví nadále v bojové pohotovosti.

Zdroj: strana.news