V pondělí se v ruském Jekatěrinburgu uskutečnil zápas MMA Viktora Pešty s ruským obrem Alexandrem Jemeljaněnkem. Viktor Pešta nakonec skončil se zlomeným nosem a zápas skončil ve druhém kole.

Podle lidí z českého MMA si však Pešta získal respekt.

Je třeba dodat, že Rus Jemeljaněnko většinu svých zápasů ukončuje knokautem již v prvním kole. Viktor Pešta však první kolo zvládl velmi dobře a rozdával tvrdé rány. Obrat však přišel při dlouhém boji na zemi, při kterém Pešta ztratil hodně sil. Čehož Jemeljaněnko využil a pár údery Peštu knokautoval.

co na to říkají čeští znalci MMA?

Jiný zápasník MMA Ondřej Skalník pro Sport.cz uvedl, že Viktorovi za předvedený výkon tleská a dodal, že na české scéně není skoro nikdo, kdo by zápasil se soupeři takové úrovně. Zápasník podle něj není kapela, aby pořád vyhrával.

Bývalý zápasník MMA André Reinders zase uvedl, že zápas ukázal, že Česká republika má bojovníky světové úrovně.

Sportovní novinář Bez frází František Prachař si postěžoval na necitlivý zásah rozhodčího, který přerušil souboj ve chvíli, kdy byl Pešta v dominantní pozici. Ale podle něj to také byl jeden z nejvýznamnějších zápasů Čecha ve světě, velký podíl na tom ale mělo i jméno soupeře.

Podívejte se i vy na boj Pešty v Jekatěrinburgu. Rozhodující část zápasu začíná v 19. minutě videa. Knokaut můžete vidět ve 22. minutě.

Na závěr dodáme, že Viktor Pešta bude muset se zlomeným nosem na operaci.