Škola ve Frankfurtu se dostala pod palbu kritiky poté, co ředitel řekl mladé dívce, že by měla nosit hidžáb, pokud nechce být šikanována. (Foto: Wikimedia)

Matka studentky řekla v rozhovoru pro Bild, že její „dcera byla slovně napadána muslimskými dívkami během cesty do školy“.

Jak dále vypověděla matka, bylo na její dceru útočeno, protože „má blond vlasy, nenosí šátek, má německo-hebrejské jméno – a protože jsme křesťané“.

Šikana byla tak velká, že mladá dívka měla „obrovský strach jít vůbec do školy“.

Když matka sdělila řediteli školy obavy o svou dceru, tak jí ředitel doporučil, aby si „dcera zakrývala vlasy šátkem“, pokud nechce být šikanována.

„Vaše dcera nemusí říkat, že je Němka,“ řekl jí ředitel,  „kromě toho jí můžete dát šátek."

Dotyčná škola neodpověděla na dotazy Bildu ohledně celé události, ale jak matka mladé dívky potvrdila, tak její dcera už je na tom mnohem lépe, když přestoupila na jinou školu.

V Německu to není ojedinělý případ náboženské šikany na školách.

Bild citoval jednoho otce z Bavorska, který řekl, že jeho syn a dcera se jednoho dne vrátili ze školy vyděšení, protože jim spolužák vyhrožoval, že jim odřízne hlavy, protože jsou křesťané.

Jiná matka v Bonnu uvedla, že její dcera sdílela podobnou zkušenost:  „Naše dcera a několik spolužáků ze třetí třídy bylo pod tlakem spolužáka. Byli strašeni slovy: „Vaši rodiče budou spáleni v pekle, pokud nebudou věřit v Alláha“.

Náboženská šikana je obzvláště silná v Berlíně, kde mnoho škol má vysoké procento studentů z rodin migrantů.

V roce 2018 informovala skupina berlínských učitelů o náboženské šikaně, kdy německý student může být šikanován i za to, že si na oběd přinese šunkový sendvič, protože vepřové islám zakazuje.

Skupina obhajuje „Pro Berlin Neutrality Act“, který podporuje existující právní předpisy zakazující náboženské symboly, jako je šátek a z učeben chce vymýtit náboženskou šikanu.

Rakousko mezitím zavedlo zákaz šátků v mateřských školách a zvažuje podobný zákaz i na základních školách.

Zdroj:  pz.czvoiceurope.com