Britské noviny Daily Star označily novoroční projev ruského prezidenta Vladimira Putina, s nímž předstoupil před Rusy, za drzý. (Foto: Youtube)

Autor článku překroutil tvrzení ruského lídra o tom, že Rusko nikdy nemělo a nikdy nebude mít pomocníky, na demonstrativní tvrzení, které spočívá v tom, že Rusko nepotřebuje žádnou vnější pomoc.

„Drzá výzva zazněla v návaznosti na vyostření vztahů mezi Ruskem a Západem v roce 2018, zejména pokud jde o pokus zabít v Salisbury Julii a Sergeje Skripalovi," uvádí se v článku.

Pro srovnání uvedly noviny Daily Star i novoroční projev amerického prezidenta Donalda Trumpa. T

en slíbil svým občanům velkolepý nastávající rok a zavtipkoval, že neobviňuje Američany z toho, že slaví, zatímco on v Bílém domě pracuje.

Dne 31. prosince bylo oznámeno, že termín odvysílání novoročního poselství Putina se nezmění, a to i vzhledem k neštěstí, k němuž došlo v Magnitogorsku.

Podle mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova byl projev natočen před tímto incidentem a když prezident do Čeljabinské oblasti přijel, jeho novoroční projev už byl v některých v regionech Ruska vysílán.