Německá mládež ve čtvrtích s velkým počtem migrantů na Nový rok opět proměnila Berlín a další německá města ve válečné zóny, ale letos byly podle zpráv útoky obzvláště brutální a zaměřené na záchranné složky, včetně pracovníků záchranné služby. (Foto: Twitter)

V Berlíně zasahovali policisté a hasiči u 3 943 událostí, při nichž bylo zraněno 15 hasičů a 18 policistů. Podle deníku Bild došlo k „obzvláště silným útokům v hotspotových čtvrtích Kreuzberg a Neukölln s vysokým podílem migrantů“.

„Došlo k desítkám útoků,“ říká senátorka za vnitro Iris Sprangerová ze sociální demokracie (SPD).

Například v Kreuzbergu poté, co mladíci zapálili barikády, zaútočilo na hasiče, kteří přijeli požár uhasit, 200 mužů v kuklách. V Neuköllnu, který je jednou z nejmultikulturnějších čtvrtí v Německu, padesát pachatelů střílelo rakety na záchranné složky.

V jedné znepokojivé scéně byla skupina mužů natočena, jak útočí na sanitku a hází předměty do otevřených zadních dveří vozidla.

Na dalších videích je vidět, jak mladíci házejí rakety na sanitky, které se snaží projet berlínskými ulicemi.

Mnohé z incidentů byly zachyceny na filmový pás – hořící vozidla, požáry ve vysokých obytných domech a jeden policista byl zasažen raketou přímo do přilby, která následně vzplála. Jeden policista a jeden hasič utrpěli těžká zranění a zůstávají v nemocnici.

„Na naše vozidla se střílelo ptačími broky,“ říká Thomas Kirstein z berlínského hasičského sboru. Policie uvádí, že na plně obsazené policejní auto byla hozena „nelegální nábojová bomba“. Na jiném videu muž střílí do okna policejního vozu.

V následném chaosu bylo zatčeno 103 osob (98 mužů a 5 žen). Berlínská policie na Twitteru napsala: „Násilí, které museli naši kolegové zažít o silvestrovské noci, je neúnosné. Je úkolem celé společnosti, aby tomu jasně čelila. Děkujeme vám všem za vaše nasazení a přejeme zraněným brzké uzdravení.“

Na jiném videu se mladí migranti posmívali hasiči, který se snažil poskytnout rozhovor zpravodajským agenturám.

Druhý den ráno byly po celém Berlíně vidět vyhořelé autobusy a automobily.

Georg Pazdersk, bývalý šéf parlamentní frakce AfD v berlínském parlamentu, napsal: „Kdy si konečně přiznáme, že máme obrovský problém s mladými migranty z archaických společností, kteří se nechtějí integrovat. Zamlčovat tento problém znamená nadále ho podporovat.“

Násilnostmi, včetně útoků na záchranné složky, byla zasažena i další města, například Duisburg.

„Člověk může jen kroutit hlavou. Politické vedení Berlína nenese za tuto katastrofu žádnou odpovědnost. Má pochopení pro lidi, kteří porušují pravidla,“ řekl deníku Bild bývalý starosta Neuköllnu, sociální demokrat Heinz Buschkowsky (SPD).

„Blázni se objevují stále častěji. Každá slavnostní událost je vítanou příležitostí k útoku na úřady… To je nepřítel a je třeba s ním bojovat.“

„I zkušení záchranáři jsou šokováni rozsahem brutality. Tohle musí konečně skončit. Stát už nesmí přihlížet tomu, jak chaotičtí lidé opakovaně útočí na policisty a hasiče. To nejsou banální přestupky, to jsou zločiny,“ řekl deníku Bild vedoucí berlínské pobočky CDU Kai Wegner.

Také v předchozích letech docházelo k extrémním násilnostem, zejména v Neuköllnu.

V prohlášení, které vydala AfD, se píše: „Na Silvestra v Berlíně zavládla anarchie. Byla to první předzvěst budoucího každodenního života v německých městech, protože ačkoli úřady a tisk zarytě mlčí, pokud jde o konkrétní pojmenování pachatelů, nesčetná videa z této noci hovoří jasně: Jsou to mladí, násilničtí muži jižanského vzezření, kteří téměř nemluví německy. A nejenže se mohou bez překážek přistěhovat, ale navíc jim semaforská vláda platí pěkný život z peněz daňových poplatníků.

Závěr, který se nyní z nepokojů vyvozuje, je stejně typický jako naivní: zákaz petard a kamery na záchranářských vozech by to měly napravit. Jako by tato opatření zapůsobila na odpovídající klientelu. Proti takovým scénám existuje jediný účinný lék: konečně chránit hranice a okamžitě deportovat kriminální migranty,“.

V roce 2016 bylo v Kolíně nad Rýnem a dalších městech znásilněno a sexuálně napadeno přibližně 2 500 německých žen muži ze Severní Afriky a Blízkého východu, což podpořilo vzestup strany Alternativa pro Německo a protiimigrační nálady v Německu.

Zdroj: rmx.news