Začátkem roku 1995 se Mike „Madman“ Marcum pokusil postavit stroj času na dvorku svého domu ve Stanberry, Missouri, USA. Začal sestrojovat stroj zvaný Jacobs Ladder.

Ke snížení odporu vzduchu mezi dvěma póly použil upravený kompaktní diskový laser. Tím vznikl nepřetržitý oblouk. Při sepnutí zařízení bylo možné pozorovat neobvyklé výsledky.

Objevila se tepelná stopa, jakou byste mohli vidět například na rozpáleném chodníku a měla kruhový tvar jako vir. Mike se rozhodl prohodit vírem plechový šroub, aby viděl, jaký efekt to má a co se stane. Podle jeho tvrzení zmizel asi na půl sekundy a pak se znovu objevil o několik metrů dál a o sekundu později.

V té době bylo Mikeovi pouhých 21 let a byl studentem elektrotechniky. Ve srovnání s jeho přáteli se dá říci, že Marcum byl docela inteligentní. Zjevně se pokoušel sestrojit stroj času, protože chtěl získat výherní čísla z loterie z budoucnosti. Měl však problém, potřeboval opravdu hodně energie, aby stroj fungoval správně.

Po delší době testování začal laser dokonce hořet. Usoudil, že pokud stroj znovu přestaví, mohl by použít větší transformátory. Cenově pro něj byly ale nedostupné. A tak se uchýlil k alternativě. Z místní elektrárny ukradl 6 starých transformátorů.

Během testování svých experimentů dokonce způsobil masivní výpadek proudu v několika blocích. Následně byl za tento čin a krádež zatčen místním šerifem.

Po několika měsících ve vězení byl Marcum propuštěn. A pak byl pozván coby host Arta Bella na Coast to Coast AM. Tam Mike vyprávěl příběh o šroubu a jeho plánech na sestrojení stroje času.

Rovněž slíbil, že od teď půjde jen legální cestou. Marcum prozradil, že má v úmyslu provést další experimenty, ale že nemá ani peníze ani náhradní díly. Během rozhovoru tak uvedl své telefonní číslo a poté celé tři dny jen vyřizoval hovory volajících.

Tento program mu skutečně pomohl, protože se našlo mnoho posluchačů, kteří se nabídli projekt financovat nebo dodali konkrétní náhradní díly k sestavení dlouho očekávaného zařízení.

@mr.creek7 “Madman” Mike Marcum, who seemingly vanished after claiming to have invented a time machine and appearing on the Art Bell “Coast to Coast” radio show. FOX 2 confirmed that he spent time in jail in 1995 for stealing transformers, which he said were essential for his alleged time-travel device. #scienceexperiments #jacobsladder #transformer #experiment #sciencetok #usa_tiktok #usa🇺🇸 #tiktokusa #radiostation #interview #timetravel #techsavvy #genuis #tektok ♬ original sound – Mr.Creek

S takovou pomocí a všemi dary byl jeho projekt stroje času mnohem výkonnější a větší než ten předešlý. Zatímco původní motor běžel na kilowattový výkon, novější byl navržen na 3 megawatty. Protože chtěl stroj vyzkoušet na sobě.

Marcum navíc vytvořil rotující magnetické pole podobné tomu, které použila americká armáda ve filadelfském experimentu.

„Objekty mizely a zase se objevovaly,“ vysvětlil Marcum. „Pokud si dobře vzpomínám, hodil jsem celkem asi 200 předmětů a zvířat a provedl přes 200 testů.“

Marcum ve zvukovém záznamu vysvětlil, jak skočil do „stroje času“, a tvrdil, že se probudil o 800 mil dál, o dva roky a dva měsíce později. Podle něj si elektromagnetické pole vybralo daň, která vedla k amnézii.

„Stručně řečeno, mám pocit, jako bych dostal zásah bleskem. Probudím se a jsem o 800 mil východněji, o dva roky později,“ řekl Marcum.

Stal se missourskou městskou legendou. Je to už 26 let a záhada pravděpodobně zůstane záhadou.

O rok později navštívil Macum stejný pořad a tvrdil, že je velmi blízko generování požadovaného množství napětí pro provoz stroje. Na otázku, co by si vzal s sebou, kdyby se mu někdy podařilo cestovat v čase, Mike odpověděl, že by si vzal svůj mobilní telefon.

Na konci show se Mike rozhodl dát svou adresu místo svého telefonního čísla. Během Marcumova druhého a posledního vystoupení v Bellově show v roce 1996 řekl, že ho dělí 30 dní od dokončení svého „legálního“ stroje času.

Od té chvíle nebylo od Mikea Marcuma nic slyšet. Na různých fórech o něm koluje mnoho zvěstí, které teoretizují o jeho možném osudu. Krátce poté, co Marcum zmizel, zavolal posluchač do show Art Bell, aby promluvil o podivném příběhu, který našel.

Ve 30. letech 20. století našla policie na kalifornské pláži mrtvého muže. Byl v podivné kovové trubce a byl doslova k nepoznání. U jeho těla se našlo záhadné zařízení. Později policie uvedla, že to mohl být mobilní telefon. Byla to mrtvola Marcuma?

Jak už bylo naznačeno, existují různé příběhy o tom, kde se Mike Marcum nachází. Někteří naznačují, že je stále naživu a jak roky plynou, vypadá trochu jinak.

Jiní naznačují, že fakticky zmizel beze stopy, někteří naznačují, že se mu podařilo cestovat v čase s neznámým výsledkem.

Také existuje informace, že nebyl s pokysy úspěšný a skončil jako bezdomovec na ulici.

Zdroj: yahoo.com