Epidemie koronaviru na letadlové lodi USS Theodore Roosevelt, patřící Námořnictvu Spojených států amerických, se ukázala jako statisticky neobvyklá. Informoval o tom portál Popular Mechanics. (Foto: Wikipedia)

Vše spočívá v tom, že polovina vojenského personálu s pozitivními výsledky testu na onemocnění covid-19 nemá žádné příznaky nemoci. Jedná se o zdravé muže a ženy mladší třiceti let. Navíc podíl asymptomatických nosičů v celé zemi představuje 25 procent z celkového počtu nakažených osob.

Uvádí se, že na dané lodi bylo nakaženo celkem 840 lidí a jeden voják zemřel. Více než čtyři tisíce zamířily na břeh. Část posádky letecké lodi ale zůstala na palubě a zajišťuje tam fungování lodních systémů.

Daná loď se nyní nachází na vojenské základně Guam. Podle vedení loď zůstává i nadále v provozu, a to nehledě na případy nákazy v řadách posádky.

Zmiňme, že dne 3. dubna byl ze své funkce odvolán kapitán letadlové lodi Brett Crozier. Stalo se tak poté, co se v médiích objevil jeho dopis adresovaný vedení, v němž jej žádal o vyslání většiny posádky na břeh. Brzy poté rezignoval také úřadující ministr námořnictva Thomas Modley, který Croziera veřejně a ostře kritizoval.

Zdroj:  choice.npr.org