Brit, který je považován za jednoho z prvních na světě, který chytil koronavirus, odhalil, že onemocněl v listopadu minulého roku, tedy několik týdnů před ohlášením prvního oficiálního případu. (Foto: YouTube/This Morning)

Connor Reed, 25letý učitel z Walesu, který žil ve Wu-Chanu na počátku propuknutí nemoci, vysvětlil, že onemocněl s příznaky podobnými běžné rýmě koncem listopadu.

Živě z Wu-Chanu uvedl ve vysílání pro televizní kanál ITV,  že se nyní uzdravil.

Moderátorům řekl, že virus ho zasáhl ve třech etapách – od běžného nachlazení, přes chřipku až po zápal plic. Od druhé fáze se cítil, že jeho nemoc je vážná, a tak odešel do nemocnice, kde mu byl předepsán inhalátor a antibiotika, které však užívat nechtěl. Až v lednu mu bylo řečeno, že má koronavirus.

"V té době jsem jsem ani nevěděl, co je ten koronavirus. Onemocněl jsem, překonal jsem to a takto se na to dívám," uvedl Connor na otázku, zda byl v té době potěšen, že celou dobu nevěděl, že má koronavirus.

"Věřím, že na regionální a místní úrovni určitě byly nějaké nemocnice, které to zakrývaly," řekl s tím, že věří, že se na celostátní úrovni poučili z vypuknutí SARS.

Zdroj:  dailymail.co.uk