Podle hinduismu je duše nesmrtelná, zatímco tělo podléhá zrození a smrti. Na reinkarnaci, tedy převtělení duše do jiného těla, kdy se duše opakovaně rodí a umírá, věří hlavně hinduisté v Indii. A právě v Indii se v roce 1983 začal psát jeden z nejslavnějších případů reinkarnace, který zamotal hlavu odborníkům na celém světě. (Foto: Youtube)

Tragická smrt a opětovné znovuzrození

Jednoho srpnového večera roku 1983 se Suresh Verma, který byl majitelem malého obchodu s rozhlasovou a televizní technikou v indickém městě Agra, těšil na večeři se svou manželkou Umou a dvěma syny Ronuem a Sonoem. Když chtěl po práci vjet s autem značky Fiat do dvora svého domu, přiběhli k němu dva muži, kteří Suresha střelili do hlavy. 

Obchodník okamžitě zemřel a tato vražda nebyla nikdy objasněná. Jen čtyři měsíce po Vermově vraždě se v jedné vesničce nedaleko Agry narodil chlapec, který dostal jméno Titu. Když měl čtyři roky, začal svým rodičům stále častěji vyprávět o svém života obchodníka ve městě Agra. Neustále opakoval, že se jmenoval Suresh Verma, měl manželku Umu, dva syny, a že byl zavražděn.

Titu své představy prožíval stále intenzivněji, a proto požádal své rodiče, aby ho vzali do města Agra, kde by měl mít svou někdejší rodinu. Rodiče proto poslali Tituova staršího bratra do města Agra, aby zkusil najít obchod, o kterém neustále Titu mluvil. Jeho bratr byl nakonec šokován, když v jedné čtvrti ve městě Agra skutečně našel obchod Suresh Radios.

Vešel do obchodu, a tam našel ženu jménem Uma, která byla vdovou Sureshe Vermy, který byl před čtyřmi lety zavražděn. Ženě tedy řekl o svém mladším bratrovi, který o ní a jejich společných synech neustále mluvil. Jelikož v Indii drtivá většina obyvatel věří na reinkarnaci, byla i Uma zvědavá na svého znovuzrozeného manžela. 

Neuvěřitelné vítání po čtyřech letech

Uma, společně s rodiči Suresha Vermy a jeho třemi bratry odešli do vesnice, kde žil čtyřletý Titu. Když Titu spatřil svou rodinu, radostně se k nim rozběhl. “Své” ženy Umy se zeptal, proč nepřijela jejich starým Fiatem. Ta mu odpověděla, že toto nové auto si koupila po manželově vraždě.

Sureshova někdejší rodina se malého Tita ptala na podrobnosti z jejich rodiny, které mohl vědět jen skutečně reinkarnovaný Suresh Verma. Sureshův bratr Maresha se chlapce například zeptal, co se událo během jeho svatby. Malý Titu okamžitě odpověděl, jak kolem sebe házel talíře, které rozzlobil kvůli nějaké nepodstatné drobnosti. 

Když to jeho bratr slyšel, byl přesvědčen, že to je skutečně jeho reinkarnovaný bratr. Na další otázky malý Titu také pohotově odpověděl, vyprávěl o své práci obchodníka s rozhlasovým zbožím, co zažil ve svém obchodě se zákazníky, a také mluvil o svých dvou synech Ronuovi a Sonu. Jeho někdejší rodina byla velmi překvapená z toho, že zřejmě skutečně mají před sebou reinkarnovaného manžela, bratra a syna.

Když se Titu později dostal do obchodu Suresha Vermy, detailně před mnoha svědky popsal všechny stavební změny, které byly provedeny po jeho smrti, a také okomentoval všechny fotografie, které visely v obchodě na stěně. Rovněž se vítal se svými syny Ronuem a Sonoem, kteří byli od Tita podstatně starší. Nakonec však všichni přítomní zůstali šokováni, když Titu na hlavě ukázal jizvu, kterou tam měl od narození. Právě do tohoto místa zasáhla Sureshe kulka z pistole, která ho v 35 letech zabila. 

O případu malého chlapce z Indie, který si pamatoval svůj předchozí život se dozvědělo vícero psychologů mezi, kterými byl například profesor NK Chadha z univerzity v Dillí a Ian Stevenson z univerzity ve Virginii.

Titu se tak dostal pod drobnohled nejen těchto psychologů, ale i dalších, kteří museli po sérií různých testů, množství otázek a odpovědí možná i s nevolí konstatovat, že Suresh Verma se zřejmě skutečně reinkarnovat do těla malého Tita.