Poslankyně Zelenského strany Liza Boguckaja během 1.zasedání ukrajinské Nejvyšší rady oznámila v SMS záměr bývalého prezidenta Ukrajiny Petro Porošenko provést převrat. (Foto: Strana.ua)

Inkriminovanou korespondenci vyfotografoval korespondent ukrajinského webu Strana.ua při zasedání ukrajinského parlamentu.

Podle zprávy se Porošenko právě kvůli těmto plánům rozhodl nepodporovat Arsena Avakova jako ministra vnitra v nové vládě.

„Chci vám jen napsat – nepodpoříme Avakova.  Neexistuje žádný jiný způsob. Porošenko připravuje převrat. A velmi vážně se připravuje.  Zrušíme Avakova, aby začal převrat okamžitě. Dnes, nejpravděpodobněji, odstraníme imunitu. Ale necháme ho jako ministra vnitra. Jsem velmi rozrušená, ale neexistuje žádný jiný způsob. Zůstane až do prosince. Peťa připravuje převrat v prosinci,“ napsala Boguckaja na svém smartphonu.

Tato zpráva byla určena nějaké „Helen“.

Podle ní bude Avakov ministrem vnitra do prosince, protože „Peťa připravuje převrat v prosinci“.

Během zasedání Nejvyšší rada schválila kandidáty na posty ministrů předložené premiérem Ukrajiny Alexejem Gončarukom. Výsledkem hlasování bylo také  znovuzvolení Arsena Avakova do funkce ministra vnitra.

Zdroj: pz.czstrana.ua