Ve čtvrtek ráno vyvolaly záběry bizarního oblačného útvaru nad aljašskou Lazy Mountain bouři na Twitteru, kde lidé hledali odpovědi. (Foto: Twitter)

„Rusové?“ Mimozemšťané?!“ „Pád letadla?“ Lidé byli ohromeni mrakem připomínajícím vír zveřejněným na Twitteru a na všech platformách sociálních médií.

Záhadný mrak se stal virálním a donutil aljašské státní policisty a Aljašské záchranné koordinační centrum vydat veřejné poradní prohlášení:

„Nebyly zaznamenány žádné zprávy o zpožděných letadlech nebo aktivaci ELT, které by naznačovaly havárii letadla.“

„Záchranný tým na vrtulníku dnes ráno provedl misi v okolí Lazy Mountain a nenašel nic podezřelého a nebyly zjištěny žádné známky havarovaného letadla,“ uvedli aljašští státní policisté.

Jiní zveřejnili podobné fotografie a spekulovali, že mohlo jít o start rakety, meteoritu nebo dokonce sopky.

Poté, co aljašští státní policisté provedli v oblasti průzkumnou misi, nic nenašli. Úředníci nakonec odhalili, že bizarní oblak je protichůdný obrys dopravního letadla.

„Další vyšetřování odhalilo, že v době, kdy byly pořízeny fotografie a video, letělo v této oblasti velké komerční letadlo. Letadlo bylo kontaktováno a ohlásilo normální letový provoz na cestě na letiště JFK v New Yorku. Policisté se domnívají, že na fotografiích a videozáznamech byl vidět protiproud z dopravního letadla v kombinaci s vycházejícím sluncem, což společně způsobilo jedinečný atmosférický výjev,“ uvádí se v prohlášení.

Přestože úředníci nabídli své vysvětlení, někteří na sociálních sítích jsou skeptičtí, že bláznivý vírový oblak mohl být něčím jiným.

Zdroj: dps.alaska