Imám Mundhir Abdallah, z mešity Masjid Al-Faruq v Kodani, svým přívržencům řekl, že „konečné řešení problému Levanty se po zřízení Kalifátu a vymýcení židovské entity realizuje přes dobytí Evropy.“

Abdalláh to namluvil na video poprvé vydané v roce 2017. To teď vyšlo veřejně a bylo přeloženo Výzkumným ústavem médií Středního východu (MEMRI) jen týden poté, co on byl obviněn z nenávistné mluvy za úplně jiný incident, v němž opakovaně vyzýval k zabíjení Židů.

Abdallah v posledním videu předestírá plán, podle nějž by muslimové měli dobýt celou Evropu a zasadit tak poslední ránu „zlovůli“ Žiďáckého etnika.

„Do Evropy se musí zase provést invaze,“ říká při vyzývání k novému dobytí Al-Andalus (Španělska a Portugalska), Balkánu a Říma, aby se tak splnily sliby Proroka Mohammada.

Imám Abdallah v tomto proslovu řekl, že Židé „pracují na uspíšení svého zničení svým řáděním, svou špinavost a svou zlovolností, v nichž se projevuje nezměnitelná židovská přirozenost.“ Dodal, že on sice není „žádný rasista,“ ale že toto „má nutně co dělat s charakterem a psychikou Židů, s tou zvrhlou židovskou mentalitou.“

Minulý týden byl imám Abdallah obviněn z nenávistné mluvy, když MEMRI přeložila páteční kázání, v němž recitoval anti-semitskou hadíthu o Proroctví skály a stromu.

To je poprvé, kdy bylo takové obvinění v Dánsku vzneseno podle nového trestního zákoníku.

Při jiné příležitosti trval imám Abdalláh na tom, že jakmile se muslimové dostanou zpět k moci, tak „vymažou z povrchu zemského“ a „vyhubí“ Izrael a americké základny v regionu.

Abdallah, který žije v Libanonu a svou rodinu má v Dánsku, za svou stranu vždy tvrdil, že obvinění z nenávistné mluvy jsou konspirací a on, že je úplně nevinný.

„Politici na Západě a v médiích nikdy nepřestávali s úroky na islám a muslimy. Jejich propaganda nikdy neustává. To muslimové jsou skutečnými obětmi, nikdo jiný. Na naše ženy se útočí, naše mešity nám zapalují,“ řekl loni, kdy se poprvé uvažovalo, že by mohl být obviněn.