Nově zvolená kongresmanka Mayra Floresová (R-TX) se v neděli obrátila na Twitter poté, co herec James Woods zveřejnil na Twitteru klip, na němž Nancy Pelosiová minulý týden při focení loktem udeřila Floresové malou dceru. (Foto: Twitter)

Než se ponoříme do Floresové reakce, přinášíme vám přehled událostí:

  • Pelosiová se podívá na Floresovu dceru a všimne si, že je hned vedle ní.
  • Předsedkyně sněmovny fyzicky odstrčí holčičku loktem, nicméně Floresovu dceru to nerozhodilo.

„Líbí se mi, že tahle princezna stála na místě, zatímco Nancy ukázala svou pravou tvář,“ napsal Woods na Twitteru (původně napsal @Face47031418).

Na to Floresová odpověděla: „Jsem na svou silnou a krásnou dceru tak pyšná, že se tím nenechala rozhodit,“ a dodala: „Žádné dítě by nemělo být odstrčeno na stranu kvůli fotce. PERIOD!!!“

Pelosiová „vítala“ nově zvolenou republikánskou zákonodárkyni ve Sněmovně reprezentantů, která během ceremoniálu složila poslaneckou přísahu.

„Je mi velkou ctí přivítat kongresmanku Floresovou v Kapitolu a v Kongresu Spojených států amerických s velkým blahopřáním,“ řekla v neděli Pelosiová. „A znovu děkuji za její vedení a její krásnou rodinu, která je zde dnes přítomna.“

Jak poznamenává Yahoo!, Floresová je otevřenou texaskou zastánkyní života, která oslavovala páteční rozhodnutí ve věci Roe v. Wade.

„Děkuji Bohu za dnešní historické rozhodnutí Nejvyššího soudu. Je jasné, že ústava nikdy nevytvořila právo na potrat, a toto rozhodnutí právem vrací pravomoc regulovat potraty zpět lidem a jejich voleným zástupcům ve státech. Každý život je cenný a dnes život zvítězil,“ napsala na sociální síti.

Floresová se narodila v Mexiku a v šesti letech legálně emigrovala do USA, kde strávila většinu svého života v údolí Rio Grande v Texasu. V listopadu ji čekají další volby proti demokratovi Vicente Gonzalezovi.

Zdroj: zerohedge.com