Spojené národy budou tento týden hlasovat ve prospěch uzavření klimatické dohody „na steroidech“ – tj. daleko silnější, více vše-zahrnující a více právně závazné, než bylo ta churavějící Pařížská dohoda.

Fox News hlásí:

Návrh na zavedení mezinárodního ekologického zákona jakožto jediné pro všechny závazné dohody Spojených národů bude tento týden předmětem předběžného hlasování Valného shromáždění OSN. Velvyslankyně Spojených států v OSN Nikki Haley v prohlášení pro Fox News říká, že USA tato opatření nepodpoří.

Tento Globální pakt o životním prostředí podporuje hlavně francouzský prezident Emmanuel Macron a generální tajemník Spojených národů António Guterres a v tomto světovém orgánu jej sponzoruje Francie. Ten usiluje o konsolidaci toho, co nazývá „fragmentovaná povaha zákonů o životním prostředí“ a o „kodifikaci“ tohoto do jednoho celku, který bude k dispozici pro všechny lidi.

Haley v prohlášení pro Fox News řekla: „Jakmile se mezinárodní orgány pokouší Americe vnutit vágní ekologické závazky, tak je to s určitostí signál, že američtí občané a podniky budou zatíženi platbami ohromných účtů, aniž by z toho byly velké přínosy. Ten navrhovaný globální kompaktní zákon není v našem zájmu a my jsme proti.“

Podle Marca Morana, autora bestselleru Politicky nekorektní průvodce klimatickou změnou, je navrhovaná dohoda daleko nebezpečnější než Pařížská klimatická dohoda, z níž loni prezident Trump USA vymanil.

Ten Fox řekl:

„Tento nový globální ekologický pakt bude mít větší zuby a bude pokrývat více aspektů lidské civilizace než Pařížský klimatický pakt OSN. Tento nový ekologický pakt vypadá jako Pařížská dohoda OSN na steroidech, protože ho dělají jako závazný a vypadá, že by měl mít širší působnost.“

James Delingpole

Zdroj: breitbart.com