Jedna z influencerek na sociálních sítích, která se věnuje cestování v nadměrných velikostech, požadovala, aby letecké společnosti při cestování lépe vyhovovaly cestujícím větších rozměrů. (Foto: Instagram)

Jae’lynn Chaneyová z Vancouveru ve státě Washington založila na webu Change.org petici „Požadavek, aby FAA chránila zákazníky s nadměrnou velikostí“, v níž podrobně popsala několik požadavků, které mají zajistit, aby větší cestující mohli bez problémů létat.

Chaneyová zahájila petici tvrzením, že ona a její snoubenec byli při nedávném letu z Pasca ve státě Washington do Denveru, který trvá zhruba něco přes dvě hodiny, vystaveni diskriminaci.

Tvrdí, že ostatní cestující si k nim odmítali přisednout a že se jim během cesty dostávalo „nenávistných komentářů“ a „nesouhlasných pohledů“.

„Jako cestující plus-size jsme s partnerem bohužel zažili diskriminaci a nepohodlí během letu,“ napsala autorka obsahu ve své petici.

Influencerka napsala, že to nebylo poprvé, co se během letu cítila diskriminována.

„Při jiném letu jsem byla nucena sedět pouze na jednom sedadle s nepohyblivými opěrkami, které mi způsobily bolest a modřiny,“ napsala a uvedla, že když si se snoubencem sami koupí další sedadla, ostatní cestující a personál letecké společnosti s nimi stále špatně zachází.

Chaneyová uvedla, že její zkušenosti s létáním jí způsobily „bolest a zranitelnost“ a že letecké společnosti mají povinnost brát při rezervaci letů ohled na lidi větších rozměrů, a žádá FAA, aby zasáhl a prosadil její požadavky.

Zdroj: nypost.com