Nový dokument BBC odhalil, že společnost Nestlé záměrně znečišťuje nezdravými potravinami obyvatel amazonského deštného pralesa a způsobuje epidemii dětské obezity. (Foto: BBC, video)

Aby Nestlé přimělo domorodé skupiny obyvatel jihoamerické nedotčené džungle k nezdravému jídlu, posílá jim tzv. „plovoucí supermarkety“ plné zpracovaných, vysoce návykových potravin, které od roku 2002 zvýšily míru obezity o více než 150 procent.

Děti ve věku sedmi let nyní díky Nestlé bojují s nemocemi „prvního světa“, jako je obezita a cukrovka. Z toho zase těží Big Pharma, která přivádí celou novou generaci k celoživotní závislosti na lécích.

Dokument s názvem „Čím krmíme naše děti?“ se blíže zabývá vlivem „dětských“ potravin, jako jsou kuřecí nugety, pizza a mražená jídla, na lidské tělo. Ukazuje se, že tyto potraviny způsobují pomalost, úzkost a dokonce poškození mozku, podobně jako konzumace alkoholu.

V některých odlehlých oblastech Brazílie jsou děti „stále více“ obézní, říká Lizete do Carmo Tenório Novaes, ředitelka školy. Tuto epidemii přímo přičítá supermarketům společnosti Nestlé.

„Byl jsem v Amazonii několikrát jako lékař, před deseti nebo dvanácti lety, v docela odlehlých místech, a opravdu si nepamatuji, že bych někdy viděl někoho s nadváhou,“ prohlásil moderátor Chris van Tulleken.

„Chci zjistit, zda zdejší děti trpí nadváhou? Co se stane, když je v kultuře, v prostředí, které bylo historicky kaloricky poměrně chudé, zaplavíte masami potravin, které bychom nazvali průmyslově zpracovanými?“

Zdroj: dailymail.co.uk