Nový levicový britský premiér sir Kier Starmer hned první den svého premiérství zrušil plán na deportaci nelegálních přistěhovalců do Rwandy, který vymyslela předchozí konzervativní vláda, ale který nebyl nikdy řádně realizován. (Foto: Flickr)

Plán na deportaci do Rwandy byl nejprve propagován vládou Borise Johnsona, pak se o něm dále mluvilo za následujících premiérů Liz Trussové a Rishiho Sunaka. Ukázalo se však, že se jedná o bezzubou prázdnou rétoriku, neboť v rámci programu nebyl deportován ani jeden nelegální přistěhovalec.

Přesto britští daňoví poplatníci zaplatili 270 milionů liber… za nic.

Nová ministryně vnitra labouristické vlády Yvette Cooperová prohlásila, že jednou z prvních povinností bude „udržet naše hranice v bezpečí“ a že prioritou bude vytvoření nového velitelství pro bezpečnost hranic.

Vzhledem k tomu, že levicová strana je extrémně pro přistěhovalectví, nikdo však nezadržuje dech.

Přesto už to jistě nemůže být horší než za poslední konzervativní vlády, za níž uvolněná přistěhovalecká politika Tonyho Blaira vypadala pozitivně izolacionisticky.

Labouristé vyhráli volby ve Velké Británii tento týden s odhadovaným podílem hlasů pouhých 34 procent, přesto mají nyní 64 procent parlamentních křesel v rámci politického systému „first past the post“.

Celkem asi 80 procent občanů Spojeného království tuto labouristickou vládu nevolilo.

Zdroj: mnews.com